Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany

2020-08-28 10:46:32 (ost. akt: 2020-08-28 10:48:20)

Podziel się:

26 sierpnia policjanci zatrzymali kierującego pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu policjanci stale kontrolują trzeźwość kierujących. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na podwójnym gazie.

W środę (26 sierpnia) około godz. 19:30 funkcjonariusze z makowskiej komendy zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował samochodem Ford Focus. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem.
Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami (trzeźwość, zmęczenie), pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.

KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB