Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Pędził 102 km/h w terenie zabudowanym

2020-10-05 16:16:18 (ost. akt: 2020-10-05 16:16:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

102 km/h, z taką prędkością pędził wczoraj 27-letni mieszkaniec powiatu białostockiego. Jazda z taką prędkością w obszarze zabudowanym zakończyła się dla mężczyzny utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 27-letniego mieszkańca powiatu białostockiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  52 km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 102 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.
Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

sierż. Katarzyna Pstrągowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB