Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Działania makowskiej grupy "speed"

2020-10-08 18:33:12 (ost. akt: 2020-10-08 18:33:14)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

Brawura, przecenianie własnych możliwości w połączeniu z nadmierną prędkością, niejednokrotnie prowadzą do tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Aby przeciwdziałać tym niebezpiecznym zachowaniom, od połowy lipca 2019 działa nieetatowy zespół "SPEED". W jego skład wchodzą między innymi policjanci wydziału ruchu drogowego KPP w Makowie Mazowieckim.

Przez ostatni tydzień (1-4 październik) policjanci makowskiej grupy SPEED ujawnili 48 wykroczeń popełnionych przez kierujących z czego 34 to przekroczenia prędkości. Zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.
Apelujemy o rozsądek na drodze. Każdy, kto lekceważy obowiązujące przepisy i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów. Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia prędkości, stanowi ogromne zagrożenie, zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego.
 
sierż. Katarzyna Pstrągowska
KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB