Piątek, 26 lutego 2021. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

2013-06-20 09:37:34 (ost. akt: 2013-06-20 09:40:44)

Podziel się:

XXVIII sesja Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim odbyła się we wtorek, 18 czerwca. Obecnych było 16 radnych. Bardzo długi, bo 25-punktowy porządek obrad radni zrealizowali w czasie czterech godzin. Podjęto 11 uchwał.

Po wysłuchaniu rocznego sprawozdania z wykonania budżetu powiatu, informacji o stanie mienia komunalnego powiatu i rocznego sprawozdania finansowego powiatu za 2012 r. - zrelacjonowane przez skarbnik Irenę Grabowską, radni jednomyślnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu.

Dochody budżetowe powiatu ogółem wykonano w wysokości 44.772.826 zł, a wydatki w wysokości 46.118.277 zł, co skutkowało zamknięciem budżetu deficytem w wysokości 1.345.451 zł.

Według stanu na dzień 31.12.2012 r. Powiat Makowski jest właścicielem nieruchomości pozostających w bezpośrednim zarządzie Starostwa powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu mających siedzibę w Makowie Maz.: Domu Pomocy Społecznej, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Liceum Ogólnokształcącego, Zarządu Dróg Powiatowych, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespołów Szkół w Makowie Maz, Różanie i Krasnosielcu. Ogółem powiat jest właścicielem gruntów o obszarze 21,9441 ha i wartości ponad 1,1 mln zł, 37 budynków o wartości ponad 26 mln zł, budowli i urządzeń technicznych o wartości blisko 70 mln zł, 55 środków transportowych o wartości ponad 6,5 mln zł.

W porządku obrad czerwcowej sesji znalazły się ponadto m.in.: informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za 2012 r., informacja z realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej na terenie powiatu, ocena zasobów pomocy społecznej i demograficznej.

Podczas sesji przewodniczący rady Roman Zakrzewski podzielił się radosną wiadomością o obronie i uzyskaniu tytułu doktora przez Dariusza Budelewskiego na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Fakt ten przewodniczący uznał za wart szczególnego podkreślenia, ponieważ jego rozprawa doktorska nosiła tytuł „Powiat Maków Mazowiecki w latach II Rzeczpospolitej. Życie polityczne, społeczno - gospodarcze, szkolnictwo i kultura” i jest ona bogactwem informacji historycznych o Ziemi Makowskiej okresu dwudziestolecia międzywojennego. Planowane jest wydanie pracy w formie książkowej, co ułatwi do niej dostęp szkołom, bibliotekom i wszystkim zainteresowanym lokalną historią. Zaproszonemu na sesję dr mgr Dariuszowi Budelewskiemu uroczyście gratulowano przy rzęsistych oklaskach. Pan doktor jest mieszkańcem Różana, pracuje jako nauczyciel w Publicznym Gimnazjum w Młynarzach. Historią regionalną zaczął się interesować na początku studiów magisterskich. Zapowiedział, że po krótkim odpoczynku zacznie dalej drążyć, kontynuować swoje historyczne zainteresowania, które przerodziły się w pasję.

Przewodniczący Roman Zakrzewski zwrócił się też w imieniu obecnych na sesji przedstawicielek Koła terenowego Polskiego Związku Niewidomych Elżbiety Dębek i Iwony Karczewskiej o wsparcie finansowe wypoczynku letniego dla członków koła. Turnus rehabilitacyjno – leczniczy jest w znacznej części finansowany ze środków PCPR; chodziło o wsparcie w opłaceniu różnicy kosztów przypadającej na uczestników, których często nie stać na dopłatę w wysokości ok. 400 zł. W przerwie obrad posypały się datki hojnych serc. Zebrano 1550 zł.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hux #1120022 | 83.31.*.* 20 cze 2013 20:10

    Mega sołtys na pierwszym planie karnie łapkę podnosi. Jaki grzeczny ten nasz misio buraczany:)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz