Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Wygłodzony wilczur szuka opiekuna

2013-10-13 12:00:00 (ost. akt: 2013-10-11 15:14:22)

Podziel się:

Do redakcji „Kuriera” zadzwonił mieszkaniec gminy Czerwonka. Powiadomił nas, że w okolicy sklepu w Dąbrówce zadomowił się bezpański pies. - To chodzący kościotrup, już ledwo się porusza. Sprawa była już zgłaszana, dlaczego więc nikt nic z tym nie robi? - martwi się nasz czytelnik.

Po jakimś czasie znów telefonowano do nas w tej sprawie. - Pies jest już tak głodny, że zaczyna wyrywać ludziom wychodzącym ze sklepu torby z zakupami, jest nam po prostu żal tego zwierzaka. Ciągle czekamy na jakąś reakcję ze strony gminy - usłyszeliśmy.
Nasi dziennikarze postanowili sprawdzić ten sygnał. Na ogrodzonym terenie przy sklepie znaleźli wychudzonego wilczura, który został przez nich nakarmiony. Po wstępnej rozmowie z mieszkańcami okazało się, że zdania na temat, skąd wziął się tu ten czworonóg są podzielone. Jedni twierdzili, że jego właściciel zmarł. Takie informacje ma również Paweł Kacprzykowski, wójt gminy Czerwonka. - Pracownicy urzędu byli na miejscu i widzieli tego psa. Nie możemy jednak chwilowo nic z tym zrobić, ponieważ według naszych informacji psem po śmierci właściciela miał się ktoś zajmować - mówił wójt.
Inni mieszkańcy twierdzą z kolei, że jest to zupełnie obcy pies, który się tu po prostu zadomowił. - Może go ktoś tu podrzucił?- zastanawiają się. Do sprawy wrócimy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB