Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Czy będzie budżet obywatelski?

2013-11-06 08:46:16 (ost. akt: 2013-11-06 08:46:43)
Burmistrz Różana Piotr Świderski

Burmistrz Różana Piotr Świderski

Podziel się:

Budżet obywatelski w gm. Różan? - Czemu nie, jeżeli będzie to inicjatywa większej części społeczeństwa – mówi burmistrz Piotr Świderski.

Wyodrębnienia z budżetu gminy pieniędzy, o których przeznaczeniu decydować mogą sami mieszkańcy, zgłaszając propozycje zadań i głosując nad nimi, czyli tzw. budżetu obywatelskiego czy inaczej partycypacyjnego chce Federacja Młodych Socjaldemokratów z Różana. „Młodzi politycy z FMS Różan podjęli właśnie walkę o wprowadzenie w ich mieście budżetu obywatelskiego” - piszą na portalu społecznościowym. - Nie chcemy, żeby Różan odstawał od nowoczesnych polskich samorządów, które wprowadzają u siebie budżety obywatelskie – najskuteczniejsze obecnie narzędzie demokracji bezpośredniej . Mówimy „tak” dla wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Różanie. Bądźmy nowocześni. Prosimy o poparcie – apeluje szef tamtejszej FMS, Kamil Załęski.
Sceptycznie do poczynań federacji podchodzi burmistrz Piotr Świderski. -Te inicjatywy pozostają tylko w sferze internetowych pomysłów, wpisów na facebooku i notek rozsyłanych do lokalnych gazet. Oprócz tego FMS nie podejmuje jakichkolwiek działań z tym związanych. Pan Załęski ogłasza, że coś robi i nic nie robi. To takie pozorowanie funkcjonowania w życiu publicznym - mówi. I dodaje, że w Różanie jest mnóstwo ludzi, którzy faktycznie robią coś dla miasta zupełnie się z tym nie obnosząc - w przeciwieństwie do szefa miejscowego FMS.
Samą ideę budżetu partycypacyjnego uważa za bardzo dobrą. - Ale tak naprawdę realizujemy ją już od dawna. Temu służą moje coroczne spotkania z mieszkańcami w sołectwach, a ostatnio przyjęcie uchwały o wyodrębnieniu na 2014 r. środków w ramach funduszu sołeckiego. Na co dzień rozmawiam również z mieszkańcami samego miasta o ich oczekiwaniach i potrzebach - informuje Piotr Świderski.
el

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1237977 | 83.28.*.* 6 lis 2013 13:07

  Te same teksty burmiatrza od lat, tak jak to samo zdjęcie wyborcze Weżcie je zmieńcie bo sie w Różanie to już dupami śmieją

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1237918 | 83.28.*.* 6 lis 2013 11:39

  Muślałam że po zmianie redaktorów KM bedzie obiektywny, a nie dalej na sznurku Pana P

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. / #1237838 | 5.184.*.* 6 lis 2013 10:01

  Kwadratowe zegarki wskazówkowe noszą wieśniaki oraz przedstawiciele handlowi którym piniędze oczy przetarły

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz