środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

50 lat minęło, jak jeden dzień

2013-12-01 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-28 09:39:54)
Organizatorzy poczęstowali przybyłych lampką szampana i tortem

Organizatorzy poczęstowali przybyłych lampką szampana i tortem

Podziel się:

W niedzielny wieczór zrealizowano ostatni już punkt obchodów 50-lecia Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Uroczystość przebiegła w rodzinnej, przyjemnej i wzruszającej atmosferze. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i oczywiście gwiazdy wieczoru - Krzysztofa Respondka.

Uroczystość rozpoczęła się od pokazu tańca towarzyskiego. Na scenie pojawili się Maja Tomaszewska i Hubert Dobrzyński, prezentując walc angielski, który spodobał się licznie zgromadzonej publiczności.
Następnie wszystkich gości przywitała dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bożena Pawłowska. Zaprosiła do symbolicznej podróży po najważniejszych wydarzeniach roku jubileuszowego poprzez pokaz slajdów. Można było zobaczyć, jak zmienił się MDK i ile pracy każdego dnia wkładają w jego ulepszanie pracownicy. Było to też znakomitą okazją do gratulacji, życzeń i wręczania prezentów. Radny sejmiku wojewódzkiego Mirosław Augustyniak wraz ze starostą Zbigniewem Deptułą w imieniu marszałka Adama Struzika przekazali dyrektor Pawłowskiej najwyższe odznaczenie za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa - medal Pro Masovia. Następnie wręczono również dyplomy uznania dla wszystkich pracowników MDK-u oraz współpracowników. Burmistrz miasta Janusz Jankowski podarował z kolei placówce rzutnik multimedialny. Jak się okazało, był to dla domu kultury wręcz wymarzony prezent, ponieważ dotychczas korzystano z pożyczonego sprzętu.
Podsumowaniem uroczystości było pojawienie się na scenie Krzysztofa Respondka, znanego aktora, piosenkarza, członka zpopularnego kabaretu "Raki". Wykonał on wiele dobrze znanych utworów, m.in. "Pamięć", "o Hela" czy "Oh Carol", jego popisy wokalne były przeplatane skeczami. Respondek znakomicie poradził sobie z makowską publicznością, która śpiewała z nim wszystkie piosenki i świetnie się bawiła. Na zakończenie występu rozdawał swoją nową płytę pt. "Taki świat kupuję". Każdy mógł zrobić sobie z nim zdjęcie bądź podejść po autograf i porozmawiać.
A na koniec poczęstowano przybyłych symboliczną lampką szampana i przepysznym tortem. Nie zabrakło również gromkiego "Sto lat".
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB