Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Mostek w rozsypce, a mieszkańcy w strachu

2014-03-06 09:36:53 (ost. akt: 2014-03-06 15:46:13)
Most jest w bardzo kiepskim stanie technicznym

Most jest w bardzo kiepskim stanie technicznym

Podziel się:

Mostek, pod którym przepływa urokliwa rzeka,Orzyc, od wielu lat straszy mieszkańców Krzyżewa Nadrzecznego. O pomoc w tej sprawie poprosił nas jeden z czytelników

- Od kilku lat most nie nadaje się do użytku, a władze gminy postawiły znaki: zakaz wjazdu z jednej i drugiej strony i to wszystko w tym temacie – napisał nam wnuk jednej z mieszkanek wioski. Podkreślił jednocześnie w korespondencji, że żyją tam przede wszystkim ludzie starsi, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać taki problem.
W Urzędzie Gminy Płoniawy-Bramura dowiedzieliśmy się, że most ma ponad 20 lat i ze względu na drewnianą strukturę bardzo szybko ulega zniszczeniu. - Niestety, nie nadaje się już do remontu, jedyne co można zrobić to zbudować go od nowa. Finanse nam niestety na to nie pozwalają, musimy poczekać na jakąś szansę na korzystne dofinansowanie - poinformował nas Włodzimierz Załęski, wójt gminy . Jak podkreślił, niepokojące dla niego jest to, że mieszkańcy wioski nie stosują się do wspomnianych znaków drogowych, jakie zostały tam postawione. - Na moście obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pojazdami, ponieważ to jest po prostu niebezpieczne. Jednak niewiele osób się do tego zakazu stosuje. Most łączy dwie miejscowości, Krzyżewo Nadrzeczne oraz Jaciążek. Rozumiem, że jest to dla nich bliższa trasa, jednak powinni dojeżdżać drogą przez Obłudzin - stwierdził wójt.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB