Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Postawili na praktykę i eksperymenty

2014-03-13 08:20:30 (ost. akt: 2014-03-13 08:20:47)
Pomocą służyła uczniom nauczycielka fizyki Agnieszka Kuchta

Pomocą służyła uczniom nauczycielka fizyki Agnieszka Kuchta

Podziel się:

Miejski Dom Kultury w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Klub Integracji Społecznej” realizuje projekt edukacyjny dla młodzieży. W jego ramach uczestnicy mogli m.in odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie odbyły się zajęcia w pracowniach.

Projekt pt. Laboratorium nauki realizowany jest od stycznia do czerwca dla młodzieży gimnazjalnej (klasy III) i licealnej. Ma na celu umożliwić uczniom rozwijanie konkretnych zainteresowań z nauk ścisłych poprzez formę edukacji odbiegającą od systemu szkolnego, czyli praktyczne działania (obserwacje astronomiczne i eksperymenty) oraz rozwijanie kreatywnego myślenia na drodze eksperymentowania. - Młodzież ma przede wszystkim możliwość nabycia umiejętności społecznych, które są bardzo potrzebne w dorosłym życiu. Udział w projekcie bierze 25 osób i jest to młodzież z makowskich szkół, która zgłosiła się do udziału w ramach rekrutacji. Od strony merytorycznej możemy liczyć na pomoc nauczycieli fizyki, Agnieszki Kuchty oraz Wiesława Łaskarzewskiego - poinformowała nas Katarzyna Wojnarowska, koordynator projektu.
Do tej pory w jego ramach zrealizowano szkolenie integracyjne, na którym można było nabyć umiejętności autoprezentacji, przydatne podczas wystąpień publicznych. Odbył się również wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie zorganizowano zajęcia w pracowni fizycznej i chemicznej, pokaz teatru wysokich napięć oraz seans 3D pt. „Trzeci wymiar życia w planetarium”. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania z profesorem Arkadiuszem Olechem z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.
Projekt realizowany jest w ramach regionalnego programu „Równać Szanse”. Zaś stowarzyszenie Klub Integracji Społecznej udostępnia MDK-owi pozyskany w ramach projektu specjalistyczny sprzęt do obserwacji astronomicznych - teleskopy oraz urządzenia do astrofotografii.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB