Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Chory Wiktorek czeka na pomoc

2014-03-19 08:42:24 (ost. akt: 2014-03-19 08:44:24)
Leczenie Wiktorka sporo kosztuje. Rodzina prosi o finansowe wsparcie

Leczenie Wiktorka sporo kosztuje. Rodzina prosi o finansowe wsparcie

Podziel się:

- Wiktor ma lepsze i gorsze dni. Są takie, że bardzo dzielnie znosi chemioterapie. Ale czasem jest wykończony i przybity chorobą oraz leczeniem - mówi rodzina chłopca.

Wiktorek Napiórkowski z miejscowości Nowy Szczeglin (gm. Sypniewo) ma zaledwie 3 latka i 8 miesięcy. W sierpniu 2013 r. wykryto u niego histiocytoze, która jest uznawana za chorobę z pogranicza nowotworów. Polega ona na niekontrolowanym rozrastaniu się komórek z układu odpornościowego, które gromadzą się w tkankach i narządach, stopniowo prowadząc do ich uszkodzenia i niewydolności. Choroba ta dotyka statystycznie zaledwie dwie na milion osób i wiąże się z ciągłą chemioterapią. - Wykryto ja dlatego, że chłopiec stracił apetyt i zahamował się jego wzrost. Zrobiono mu badanie krwi, po czym natychmiast skierowano do Centrum Zdrowia Dziecka. Miał wtedy zaledwie 3 latka. Choroba na zawsze zmieniła nasze życie - dodaje Mariusz, wujek chłopca.
Jego codzenne leczenie polega na cotygodniowym "przyjmowaniu chemii" i zażywaniu dodatkowych leków. Musi spożywać bardzo drogie, specjalne jogurty, które są potrzebne do utrzymania diety. Dlatego też rodzina prosi o pomoc dla małego Wiktorka. - Brakuje pieniędzy na dojazdy do szpitala, raz w tygodniu musimy pokonać odcinek 100 km. Leki również są bardzo drogie - wyjaśnia wujek.
Chłopiec jest podopiecznym fundacji "Nasze Dzieci" przy klinice onkologii w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka". Możesz pomóc mu wygrać walkę z rakiem, przekazując 1% swojego podatku. Wystarczy wpisać w swoim rozliczeniu PIT nazwę fundacji oraz KRS 0000249753. W dodatkowych informacjach należy wpisać: Wiktor Napiórkowski. W walce z rakiem można pomóc również poprzez przelanie choćby złotówki na indywidualne konto Wiktora (nr 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630). W opisie należy wpisać imię i nazwisko dziecka.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB