Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Dwaj policjanci już jedną nogą poza służbą

2014-04-02 10:16:14 (ost. akt: 2014-04-02 10:16:59)
Procedury wydalenia ze służby dwóch policjantów z makowskiej komendy są finalizowane

Procedury wydalenia ze służby dwóch policjantów z makowskiej komendy są finalizowane

Podziel się:

Dobiegają końca procedury wydalenia ze służby dwóch policjantów, którzy po pijanemu wjechali radiowozem w ogrodzenie. Co z byłym już komendantem i jego zastępcą – jeszcze nie wiadomo.

- Jednego z tych funkcjonariuszy [nietrzeźwych na służbie – przyp. red.] w piątek poinformowałem, że zostaje wydalony ze służby – ujawnił przedwczoraj mł. insp. Tomasz Łysiak, nowy komendant powiatowy policji w Makowie. Jak dodał, ta decyzja uprawomocni się w ciągu 7 dni. Taka procedura wobec drugiego jeszcze trwa. Te różnice wzięły się stąd, iż toczą się dwa odrębne postępowania, to są dwa różne tryby wydalenia, gdyż jeden mundurowy prowadził samochód, drugi był tylko pasażerem. Obu przysługuje prawo złożenia zażalenia na postanowienie przełożonego.
Finał wkrótce znajdzie także prokuratorskie dochodzenie w tej sprawie. Przypomnijmy, że zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości usłyszał Tomasz P. - Czekamy jeszcze na wyniki badań krwi i zbieramy dane dotyczące tej osoby. W połowie kwietnia zakończymy prawdopodobnie postępowanie – mówi Artur Folga, szef Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu.
Nadal jednak nie wiadomo, jak będą wyglądały drogi zawodowe byłego komendanta Witolda Lemańskiego i jego zastępcy Pawła Reszki, którzy po aferze oddali się do dyspozycji szefa mazowieckiej policji, co równa się z ustąpieniem ze stanowiska. - Komendant wojewódzki jest do jutra na urlopie. Nie podjął jeszcze żadnej decyzji – poinformowała w poniedziałek kom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.
Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB