Pierwszy punkt Makowianki

2014-04-09 08:43:00 (ost. akt: 2014-04-09 08:43:18)
Strzelec bramki dla Makowianki, Łukasz Jeż

Podziel się:

Mocno zdeterminowani piłkarze z Makowa Mazowieckiego za wszelką cenę chcieli przerwać fatalną serię 6 meczy bez punktów w lidze okręgowej. Mimo iż ta sztuka się udała, to jednak lekki niedosyt pozostał po zremisowanym meczu w Troszynie.

Rywal naszej drużyny ma tyle samo punktów, więc stawka tego meczu była podwójnie ważna. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy częściej bywali przy piłce. Obu drużynom zapewne przeszkadzała fatalna murawa. Kolejny dobry mecz rozegrał bramkarz Grzegorz Gorzoch, który niejednokrotnie ratował nasz zespół od utraty gola. Dużo kłopotów sprawiał Makowiance Piotr Gutowski, który swojego czasu rozgrywał mecze ligowe w Makowie. W 40. minucie spotkania fatalny błąd popełniła makowska linia defensywna, która nie potrafiła zastawić pułapki offsajdowej i troszynianie wyszli na prowadzenie, strzelając bramkę ,,do szatni".
Druga połowa należała do Makowianki, która zepchnęła rywala do gry na własnej połowie boiska, a troszynianie, chcąc utrzymać rezultat do końca meczu, wyprowadzali tylko groźne kontrataki. W 52. minucie meczu świetną okazję zmarnował Michał Pawlak, który w sytuacji ,,sam na sam" z bramkarzem gospodarzy uderzył tylko w boczną siatkę bramki. 64 minuta przyniosła bliźniaczo podobną sytuację, tyle że w wykonaniu Kamila Fałdowskiego. Piłka po jego strzale znalazła się na bocznej siatce. W 73. minucie spotkania silny strzał z rzutu wolnego oddał Tomasz Grabowski, a piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywala. Zawodnicy Troszyna wybili futbolówkę tak niefortunnie, że ta trafiła pod nogi wprowadzonego w drugiej części spotkania Łukasza Jeża, a ten idealnie przymierzył technicznie w długi róg bramki, dając remis swojej drużynie. Niestety, zabrakło już czasu na wygranie tego meczu, chociaż okazji ku temu w drugiej połowie było mnóstwo i przy lepszej skuteczności goście powinni wygrać to spotkanie przynajmniej pięcioma trafieniami.
Już za tydzień podopieczni Artura Salomona ugoszczą na własnym boisku ostatnią drużynę ligi, Kryształ Glinojeck, który w poprzedniej rundzie sprawił wiele problemów w wygranym przez Makowiankę meczu 1-0.