Wysoka wygrana i pechowy remis

2014-05-09 08:31:54 (ost. akt: 2014-05-09 08:31:59)
Kamil Tarasiewicz zdobył w ostatnich dwóch spotkaniach cztery gole

Podziel się:

W ostatnich dwóch kolejkach ostrołęckiej B-klasy dobrze poradzili sobie zawodnicy FC 2012 Różan, którzy najpierw rozgromili u siebie Łęg Przedmiejski 6-1, a później pechowo zremisowali 2-2 z Zatorami. Patrząc na ostatnie wyniki podopiecznych Arkadiusza Pyskło, wywalczenie 4 punktów można uznać za spory sukces.

W meczu z Łęgiem zawodnicy Różana poradzili sobie nadzwyczajnie łatwo. Rozgrywany przed własną publicznością mecz świetnie rozpoczął Michał Smoliński, który zaliczył pierwsze trafienie już w 10. sekundzie spotkania, wykorzystując przytomne podanie Kamila Tarasiewicza. Przewaga gospodarzy zaowocowała kolejny raz w 15. minucie. Po składnej akcji całego zespołu na listę strzelców wpisał się Grzegorz Brzózy. Nie minął kwadrans, a zawodnicy z Różana cieszyli się z trzeciej bramki. Piłka po dośrodkowaniu Smolińskiego znalazła się pod nogami Tarasiewicza, który potężnym strzałem wpakował ją do siatki nad interweniującym bramkarzem przyjezdnych. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał, co sprawiło, że w 53. minucie kontaktowego gola strzelili goście, którzy wykorzystali błędy defensywne FC Różan. Podrażnieni gospodarze ruszyli do kolejnych ataków na bramkę rywala. 65. minuta meczu przyniosła podwyższenie wyniku, a na listę strzelców kolejny raz wpisał się Michał Smoliński, który umieścił piłkę w bramce bezpośrednio z rzutu wolnego. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania swoją szansę dostał Igor Ziółkowski - chwilę po wejściu na plac gry strzelił premierową bramkę w barwach Różana. Widocznie zniechęceni przyjezdni chyba myśleli już o zakończeniu meczu. Ale pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugie w tym meczu trafienie zaliczył Kamil Tarasiewicz, który został obsłużony świetnym prostopadłym podaniem przez Macieja Matuszewskiego. Arkadiusz Pyskło mógł być zadowolony zarówno z gry, jak i z wyniku w tym meczu.
W kolejnym pojedynku, tym razem wyjazdowym, różanianie walczyli o punkty w Zatorach. Miejscowy LKS zajmuje jedno miejsce niżej od naszej drużyny, dlatego była to ogromna szansa na odskoczenie od rywala. Po ostatnim zwycięstwie zawodnicy mocno skoncentrowani wierzyli w przywiezienie kompletu punktów do domu. Pierwsza połowa spotkania wskazywała na bardzo zacięty mecz, chociaż pojawiło się ,,światełko w tunelu". Po dwóch bramkach Kamila Tarasiewicza, Różan prowadził po premierowych 45. minutach 2-1 na boisku rywala. Zadanie było na tyle ułatwione, że jeden z zawodników gospodarzy po faulu na Michale Smolińskim obejrzał czerwony kartonik i nasza drużyna grała z przewagą jednego zawodnika. Niestety, nie udało się tego wykorzystać. W drugiej połowie meczu LKS doprowadził do wyrównania i mimo że drużyna reprezentująca nasz powiat miała okazję ku zmianie wyniku, to nie potrafiła wstrzelić się w bramkę rywala. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-2. Mimo tego pechowego remisu, cztery punkty wywalczone w dwóch ostatnich meczach to bardzo dobry wynik i świetny prognostyk na kolejne spotkania. Okazja do zdobycia następnych punktów już w weekend. Przed ekipą z Różana arcytrudny mecz z liderem ostrołęckiej B-klasy, a zarazem drugim zespołem reprezentującym nasz powiat na boiskach B-klasy, czyli GUKS-em Krasnosielc.
do

WYNIKI
FC 2012 Różan 6-1 (3-0) LKS Łęg Przedmiejski
bramki: Michał Smoliński 2x, Kamil Tarasiewicz 2x, Grzegorz Brzózy, Igor Ziółkowski
Skład: Biedrzycki Cezary, Gęsich Szymon, Bieniecki Rafał, Filipiak Sebastian, Wilczewski Marcin, Matuszewski Maciej, Pustelnik Rafał (Podlasin Dominik 70'), Smoliński Michał, Tarasiewicz Kamil, Brzózy Grzegorz (Napiórkowski Jarosław 87'), Napiórkowski Mariusz (Ziółkowski Igor 80')
LKS Zatory 2-2 (1-2) FC 2012 Różan
Bramki: 2x Kamil Tarasiewicz