Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Druga dotacja na most

2014-06-09 14:48:41 (ost. akt: 2014-06-17 14:28:11)
fot. Marlena Grzeszczak

fot. Marlena Grzeszczak

Podziel się:

Już w następną środę ruszy budowa wyczekiwanego mostu w Czarnostowie (gm. Karniewo). Władzom gminy udało się przystąpić do tej inwestycji za niewielkie pieniądze dzięki dwóm dofinansowaniom.

Całkowity koszt zadania, według kosztorysu inwestorskiego, wynosi 1 mln 217 tys. zł. Dotacja od wojewody mazowieckiego (na razie w formie promesy) z funduszy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych została przyznana w kwocie 700 tys. zł., natomiast dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie opiewa na kwotę 275 tys. 992 zł. Promesę w ramach tego drugiego źródła wręczył oficjalnie na zeszłotygodniowej sesji rady gminy Ryszard Dziadak, wiceprezes stołecznego WFOŚiGW. - Gminie udało się pozyskać duże środki od wojewody, wójt prosił mnie jednak o sprawdzenie możliwości pozyskania dodatkowych dofinansowań. Udało się zdobyć prawie 300 tys. zł. Można więc powiedzieć żartobliwie, że gmina buduje mosty za nieswoje pieniądze. Bardzo mnie to cieszy - powiedział Dziadak.
Remontowany most był mocno uszkodzony przez powódź. Najpoważniejszym uszkodzeniem zagrażającym katastrofą budowlaną było popękanie obydwu przyczółków. W związku z tym zły stan techniczny mostu uniemożliwił pojazdom powyżej 3.5 tony przejazd po nim. - Powstanie nowego mostu zapewni poprawny sposób komunikacji mieszkańcom miejscowości położonych po obu stronach rzeki Pełty. Ta przeprawa to najkrótsza droga dla mieszkańców z miejscowości: Czarnostów, Czarnostów Polesie, Szwelice i Gościejewo do Karniewa, ale także do powiatowego szpitala, policji i straży pożarnej. Przez most dowożone są również dzieci szkolne do szkół w Karniewie – powiedział nam Michał Jasiński, wójt gminy Karniewo.
Nowy most ma posiadać całkowitą długość ponad 20 m. Jego budową zajmie się zwycięzca ogłoszonego przez gminę przetargu - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Prace mają zakończyć się do 15 października.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rysiek od koryta #1414749 | 178.182.*.* 10 cze 2014 18:46

    W której to już z kolei partii jest teraz knur Dziadak?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. anyknur #1414013 | 83.137.*.* 9 cze 2014 18:46

    Partia knurowi Dziadakowi załatwiła posadę przy państwowym korycie i nawet po szkole w Pułtusku można być prezesem jak się ma wysokopostawinego wójka w szeregach Platformy Obywatelskiej.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz