Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

PSZOK już działa

2014-07-15 08:06:55 (ost. akt: 2014-07-15 08:09:29)
Można tu zostawiać różne odpady, m.in. stare leki i zużyte baterie

Można tu zostawiać różne odpady, m.in. stare leki i zużyte baterie

Podziel się:

Od 1 lipca na terenie gminy Płoniawy-Bramura funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy mogą pozbyć się tam starych leków, odzieży czy śmieci wielkogabarytowych.

PSZOK zlokalizowany jest w Płoniawach-Bramurze tuż obok cmentarza. Czynny będzie w okresie letnim (od 16 kwietnia do 15 października) w środy i soboty w godzinach 10-14. i w okresie zimowym (od 16 października do 15 kwietnia) w soboty od 9 do 15. Do tego punktu mieszkańcy mogą oddawać: zużyte baterie i akumulatory, odpady zawierające rtęć, odpady płynne oraz farby, lakiery, rozpuszczalniki, przeterminowane środki ochrony roślin, leki, opakowania po olejach, inne odpady niebezpieczne zbierane w sposób mieszany, zużyte opony, odpady wielkogabarytowe tj. meble, pierzyny, rowery, a nawet zabawki dużych rozmiarów, odzież, odpady zielone, makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne czy popiół z palenisk domowych.
W PSZOK-u można również zostawić pozostałości budowlane. Na mieszkańca przypada możliwość oddania 500 kg tego typu odpadów w ciągu roku.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB