Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Liczba krwiodawców drastycznie spadła

2014-07-18 07:58:50 (ost. akt: 2014-07-18 08:00:19)
Ambulans do poboru krwi przyjeżdza co poniedziałek

Ambulans do poboru krwi przyjeżdza co poniedziałek

Podziel się:

Lato to czas, kiedy wiele osób wyjeżdża na urlopy, a uczniowie i studenci mają wolne od zajęć w szkołach i uczelniach. Wiąże się to również z tym, że znacznie mniej osób oddaje krew. A – paradoksalnie - zapotrzebowanie w tym okresie jest na ten życiodajny płyn większe.

Przy makowskim szpitalu w każdy poniedziałek ustawia się ambulans przeznaczony do poboru krwi. Odbywa się on od godz. 9 do 13. Jednak ostatnio załoga tej stacji krwiodawstwa na kółkach może w tym czasie narzekać na nudę. - W ubiegły poniedziałek zgłosiło się do nas jedynie 15 osób, w tym tygodniu już tylko 8. Nie wiadomo, czy ta liczba jeszcze nie spadnie – powiedziała nam pielęgniarka z tego zespołu w miniony poniedziałek
Jak stwierdziła, związane jest to z tym, że uczniowie mają wolne od szkoły.- Zawsze przychodziło sporo młodzieży, chociażby dlatego, że nasz ambulans stoi blisko szkoły – wyjaśniała kobieta.
Tak słaba frekwencja jest bardzo złą wiadomością, ponieważ w wakacje znacznie wzrasta liczba wypadków i więcej osób może potrzebować tego cennego, życiodajnego płynu.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB