Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Szpital na zakupach

2014-08-14 08:33:33 (ost. akt: 2014-08-14 08:40:07)
Do szpitala trafi m.in. nowy videogastroskop

Do szpitala trafi m.in. nowy videogastroskop

Podziel się:

Makowski szpital wzbogaci się wkrótce o nowiutki sprzęt. Będzie to aparat do USG, videogastroskop oraz sprzęt do krioterapii.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej - Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego w Makowie Mazowieckim (tak brzmi pełna nazwa naszej lecznicy) zajmował się ostatnio rozstrzyganiem przetargu na dostawę tych nowiutkich urządzeń. – Potrzeba nam na to jeszcze kilku dni – powiedział nam w piątek 8 sierpnia dyrektor placówki Jerzy Wielgolewski.
Jak wyjaśnił, po części jest to wymiana sprzętu, a po części – jego uzupełnienie, czego wymagają przepisy. – W tym roku będziemy jeszcze ogłaszać przetarg na sprzęt na blok operacyjny – wyjawił Wielgolewski.
Jakie będą koszty ultrasonografu, videogastroskopu oraz urządzenia do krioterapii – to będzie jasne po rozstrzygnięciu zamówienia. Wiadomo, że większość środków szpital wyłoży z własnych środków. Na sprzęt do krioteriapii, czyli leczenia zimnem – jak już w „Kurierze” pisaliśmy – trwała publiczna zbiórka. 10 tys. zł dołożyła natomiast jedna z fundacji.

Dariusz Kucman
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB