Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Mieszkańcy: Zabrać „blaszaki”, będzie ładny parking

2014-08-20 10:51:36 (ost. akt: 2014-08-20 10:55:14)
Jak twierdzą mieszkańcy, gdyby "blaszaki" zniknęły, w tym miejscu można by urządzić wjazd na parking

Jak twierdzą mieszkańcy, gdyby "blaszaki" zniknęły, w tym miejscu można by urządzić wjazd na parking

Podziel się:

- Przeżywamy dzisiaj dramat z powodu braku miejsc parkingowych. To czego można spodziewać się w zimę? Chcemy, aby zrobiono nam parking z prawdziwego zdarzenia – narzekają mieszkańcy bloku przy ul. Mickiewicza 27 w Makowie. Burmistrz: Planujemy tę inwestycję zawrzeć w przyszłorocznym budżecie.

O problemie, z jakim borykają się mieszkańcy bloku na ul. Mickiewicza 27, czyli brakiem miejsc parkingowych, pisaliśmy już w „Kurierze” niejednokrotnie. Od końca ubiegłego roku zaczęli oni prowadzić w tej sprawie korespondencję z urzędem miasta. Domagają się wykonania parkingu z prawdziwego zdarzenia i usunięcia dwóch blaszanych garaży znajdujących się przed ich blokiem. Jak twierdzą, gdyby zniknęły, w tym miejscu można by urządzić wjazd na parking. Zresztą zdaniem mieszkańców po prostu szpecą one okolice.
Burmistrz Janusz Jankowski poinformował nas, że właściciele "blaszaków" do końca sierpnia mają znaleźć dla tych obiektów inne miejsca. - Prawdopodobnie zostaną one przeniesione na miejsca przy TBS-owskim bloku, jednak i bez tego można korzystać już z placu przy bloku nr 27, który w przyszłości zostanie przeznaczony na parking - powiedział szef miasta. Plac ten zlokalizowany jest naprzeciwko bloku, pozostaje pusty po rozbiórce domu komunalnego pod adresem Mickiewicza 25.
- Prawo budowlane o zagospodarowaniu działki zawiera przepisy zapewniające taką liczbę miejsc parkingowych, ile jest mieszkań. Gdzie są te miejsca? Chcemy też, aby powstał tam plac zabaw dla dzieci oraz aby parking był otoczony zielenią – można przeczytać w liście skierowanym 24 lipca przez mieszkańców bloku nr 27 do rady miejskiej.
Władze miasta zapewniają, że w tym roku plac pod parking zostanie utwardzony tłuczniem, tak żeby ułatwić zostawianie aut zimą. - Natomiast na jednej z sesji rady parking ma zostać zaplanowany w budżecie miasta, tak aby położyć kostkę z wyznaczonymi miejscami parkingowymi – zapewnia burmistrz Jankowski.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. no nie mogę #1477197 | 79.191.*.* 4 wrz 2014 21:54

  ".... parking zostanie utwardzony tłuczniem, tak żeby ułatwić zostawianie aut zimą " A w czym te troskliwe ułatwienie. Ha ha ha !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rower #1469133 | 95.49.*.* 25 sie 2014 11:49

  Podobnież to mieszkania dla najbiedniejszych, powinien więc im wystraczyć stojak na rowery. Podsdtawowym kryterium przyznania mieszkania chyba było znajomość z Tadkiem, brak dochodów i choroba alkoholowa. A ci ubodzy żadają jeszcze parkingów na swoje Maybachy i porsche pod blokiem komunalnym, to mała przesada.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ja #1466219 | 151.248.*.* 21 sie 2014 15:48

  A dlaczego inni właściciele blaszaków nie muszą ich zabierać z terenu miasta, tylko te im przeszkadzają, czy ten teren jest ich własnością (mieszkańcow bloku), że dyktują warunki burmistrzowi, do czego to doszło. Następnym razem burmistrz jak będzie budował mieszkania dla tych biednych to razem z garażami podziemnymi proponuję.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nick #1465470 | 79.191.*.* 20 sie 2014 17:04

  Ja też chcę parking przed moją posesją. Też płacę podatki. Jak mają samochody to i stać ich na parking, garaże. Już jantol na ciebie nie zagłosuję. Z publicznych pieniążków prywatnym osobom budujesz parking!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz