Sobota, 27 lutego 2021. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Sołtys: Czy mam się bać świadków jehowy?

2014-08-21 12:43:12 (ost. akt: 2014-08-21 12:45:08)
O bezpieczeństwie w gminie opowiadał asp. szt. Marek Chrzanowski

O bezpieczeństwie w gminie opowiadał asp. szt. Marek Chrzanowski

Podziel się:

Na terenie gminy Karniewo nie ma „wielkich” przestępstw, ale zdarzają się oczywiście drobne, czyli kradzieże, włamania czy pijani kierowcy - tego można było dowiedzieć się na ostatniej sesji rady gminy w Karniewie.

O bezpieczeństwie w gminie Karniewo 12 sierpnia opowiadał zastępca szefa wydziału prewencji asp. szt. Marek Chrzanowski. - W pierwszym półroczu 2014 r. wykryto tu 19 przestępstw. W porównaniu z rokiem poprzednim jest to spory wzrost - mówił mundurowy.

Statystycznie jest bezpiecznie
Dla porównania przedstawił statystki. Według nich, w tym półroczu wykryto 8 kradzieży z włamaniem, zaś w całym ubiegłym roku było ich tylko 3. Samych kradzieży zaś odnotowano jedynie 3, zaś w 2013 było ich aż 16. - Przeważnie jest to spowodowane niezamykaniem drzwi, głównie garażowych. Wielokrotnie ostrzegaliśmy przed tym mieszkańców i roznosiliśmy ulotki. Mamy więc nadzieję, że właśnie to przyniosło skutki – podsumował aspirant Chrzanowski.
Jeśli chodzi zaś o interwencje w domach, to w 2013 r. przeprowadzono ich na terenie gminy 274, a w tym półroczu - 105.
W ruchu drogowym również można zauważyć poprawę. Z 8 wypadków, do których doszło w ub.r., liczba ta spadła do 1 w pierwszym półroczu br.. Sytuacja wygląda gorzej jeśli chodzi o kolizje. W 2013 było ich 35, w ciągu półrocza doszło już do 28 kolizji w wyniku czego zostało rannych 5 osób. - To są jednak tylko statystyki, a to państwo powinni stwierdzić, czy czują się tu bezpiecznie. Proszę więc o zgłoszenia i pytania – zwrócił się do mieszkańców Chrzanowski.

Świadek jehowy jest groźny?
Jeden z sołtysów zapytał więc, czy ma się obawiać świadków jehowy, którzy nachodzą go w domu i jak ma się w stosunku do nich zachowywać. Asp. szt. Marek Chrzanowski odpowiedział, że nie otrzymał jeszcze żadnych skarg na wyznawców tej wiary. - Z tego co wiem, oni chcą tylko porozmawiać. Gdy się ich wyprosi, bez problemu odchodzą. A gdy dostaniemy takie zgłoszenie, że jest to bardzo męczące, będziemy interweniowali i legitymowali tych ludzi, aby sprawdzić czy się pod kogoś nie podszywają. Uczulam zaś na ludzi narodowości romskiej. Pod pretekstem sprzedaży jakichś produktów, okradają domy - dodał.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. udam że tego nie widziałem #2141653 | 81.190.*.* 22 gru 2016 18:47

  Do Redaktora, który sprawdza (a przynajmniej powinien) treść zamieszczanych artykułów. Cytat ze śródtytułu "Świadek jehowy jest groźny?" 1) Nazwa własna to indywidualna nazwa osoby, rzeczy, instytucji, organizacji lub miejsca, pisana wielką literą (PWN). Więc nazwę ugrupowania religijnego piszemy z dużej litery dwa człony. 2) W nazwie widnieje imię Boże Jehowa (pisownia polska). Co do tego pierwszego powodu można wybaczyć błąd, zaś jeśli chodzi o drugi to błąd nie wybaczalny i wstyd, że ktoś przepuszcza przez swoje ręce takie teksty. Pozdrawiam czytelników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. @do bojaźliwego Sołtysa #1481362 | 46.204.*.* 10 wrz 2014 06:47

  sołtys nie jest urzędnikiem państwowym, nieuku!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do bojaźliwego Sołtysa #1477176 | 79.191.*.* 4 wrz 2014 21:31

   Szanowny Pan jako urzędnik państwowy powinien koniecznie przeczytać książeczkę " ABC dobrego wychowania" stron 78, miękka oprawa, cena 3 złote z hakiem. Traktuje ona o sevoir vivre w podróży, pracy, życiu towarzyskim i w zagrodzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. do Jacek Zahorski #1477156 | 79.191.*.* 4 wrz 2014 21:12

   Ostracyzm to nie żadna groźba(przemoc). Ot tak jak tzw. "ciche dni" w małżeństwie. W Islamie odejście jest karane śmiercią. No ale niech na przykład ktoś w Karniwie zrobi u proboszcza Apostazję - to się będzie działo ! Lepiej się wtedy wynosić. Mam sąsiadów Świadków J. To są normalni, spokojni i przyzwoici ludzie

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)