Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Starostwo do gminy, gmina - do starostwa

2014-10-27 08:00:00 (ost. akt: 2014-10-23 12:37:26)

Podziel się:

Stara topola przy drodze w miejscowości Chrzanowo-Bronisze (gm. Karniewo) zaczęła przeszkadzać na tyle, że mieszkańcy postanowili ubiegać się o jego usunięcie. To okazało się nieco skomplikowane.

Jeden z mieszkańców postanowił napisać pismo z prośbą o usunięcie drzewa do starostwa powiatowego. - Jak powszechnie wiadomo droga, w której pasie stoi drzewo, jest drogą powiatową, pismo skierowałem więc do makowskiego starostwa. W odpowiedzi napisano, że zarządcą jest jednak gmina. Gdy napisałem do gminy, okazało się, że to jest jednak starostwo. Nie wiem już sam więc czyje to drzewo? - zastanawiał się telefonujący do nas mieszkaniec Chrzanowa-Bronisz.
Mieszkaniec powtarzał, że zależy mu na usunięciu tego drzewa, ponieważ zagraża ono bezpieczeństwu ze względu na swój sędziwy wiek. - Drzewo jest dość duże, podczas wichury może się przewrócić. Poza tym stoi blisko drogi. Kiedyś wyciął był to drzewo sam, ale w tych czasach pewnie zostałbym ukarany. Toteż chciałbym chociaż wiedzieć do kogo mogę się zwrócić - dodał mężczyzna.
Skontaktowaliśmy się z wójtem gminy Karniewo, Michałem Jasińskim, który potwierdził nam, że droga przy, której znajduje się kłopotliwe drzewo jest powiatową. - Starostwo nie zweryfikowało dobrze, jaka to droga, w związku z tym błędnie odpowiedziało mieszkańcowi i nam. My sprawę już wyjaśniliśmy i to właśnie zarządca dróg powiatowych, czyli starostwo, ma zająć się tym problemem. Do nas wystąpi jedynie o pozwolenie na wycięcia drzewa. To stara topola, tym samym takie pozwolenie raczej od nas uzyska - wyjaśnił nam wójt.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB