Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Niepełnosprawni chcą miejsca parkingowego na pasażu

2015-01-21 14:50:57 (ost. akt: 2015-01-21 14:52:14)

Podziel się:

Od dłuższego czasu otrzymujemy do redakcji sygnały w sprawie miejsc postojowych dla niepełnosprawnych przy makowskim pasażu. - Jak tak może być, że w tak ruchliwym miejscu nie ma ani jednej „koperty” – skarży się jeden z mieszkańców.

Funkcjonujący przy ul. 1 Maja pasaż handlowy jest uczęszczany przez wiele osób. Nie lada problemem jest zaparkowanie tam w godzinach szczytu. Specjalnego miejsca dla niepełnosprawnych także brak. Najbliższe są na rynku.
W tej sprawie – po sygnałach od czytelników - interweniowaliśmy w magistracie jeszcze w październiku ub.r., gdy burmistrzem miasta był Janusz Jankowski. Ten zapowiadał, że zajmie się sprawą i takowe miejsca dla inwalidów powstaną. Tłumaczył jednak, że nie jest to zbyt proste, gdyż większość miejsc parkingowych w tamtym miejscu to teren prywatny. Problemu nie udało się rozwiązać do zakończenia kadencji.
Gdy mieszkańcy wybrali nowego gospodarza, telefony ponownie się rozdzwoniły. - Może nowy burmistrz zlituje się nad nami i zauważy ten problem. Przecież narysowanie koperty nie jest sprawą wymagającą wielkiego wysiłku, a może ułatwić życie wielu z nas - usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców. Postanowiliśmy więc zapytać burmistrza Tadeusza Ciaka o zdanie. - Dotarła do mnie już taka wiadomość, przekazałem sprawę wiceburmistrzowi Lechowi Gadomskiemu. Oczywiście zgadzam się z tym, że miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych powinny znaleźć się na tej ulicy, chociażby dlatego, że jest tam dużo punktów handlowych i usługowych. Problem tkwi w tym, że większość miejsc to tereny prywatne, a miasto nie jest ich zarządcą. Trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie - wyjaśnił Ciak.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Teren prywatny #1643090 | 95.49.*.* 22 sty 2015 18:58

    Panie burmistrzu dogadamy się. Mogę wynająć miastu dwa miejsca parkingowe od pn do so w godzinach 08:00 do 16:00. Myślę, że 12000 + VAT.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz