Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Skarbówka przejdzie zmiany

2015-02-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-18 09:26:04)

Podziel się:

Nowelizacja ustawy o służbie celnej wprowadza zmiany w funkcjonowaniu urzędów i izb skarbowych. Jak mówi naczelnik makowskiego fiskusa, dla „zwykłego” podatnika nic się nie zmieni.

Ustawa wchodzi w życie 1 kwietnia. - Połączenie organizacyjne izb i urzędów skarbowych odbywać się będzie na poziomie każdego województwa i polegać będzie na konsolidacji zadań pomocniczych wykonywanych dotąd odrębnie przez wszystkie jednostki organizacyjne. Po zmianie izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe staną się jedną jednostką budżetową – wyjaśnia szef US w Makowie. Jak dodaje, zadania dyrektora generalnego oraz kierownika tej jednostki będzie pełnił dyrektor izby skarbowej, natomiast pracodawcą osób zatrudnionych w niej będzie izba skarbowa. Dyrektor izby będzie odpowiadał za zadania do tej pory wypełniane oddzielnie przez izby i urzędy, takie jak: obsługa finansowa i kadrowa, zarządzanie majątkiem, remonty i inwestycje, zamówienia publiczne, obsługa informatyczna, audyt, kontrola zarządcza, zarządzanie jakością, komunikacja oraz informacje prawnie chronione. Nie wiąże się to ze zwolnieniami pracowników. Ci, którzy się tym zajmowali będą wykonywać swoje obowiązki w strukturze izb, a część zostanie przeniesiona do innych zadań, na przykład obsługi podatnika.
Zdaniem ustawodawcy ma to przyczynić się do lepszego wykorzystania kadry urzędów, a co za tym idzie usprawnienia obsługi podatników. Roman Gisztarowicz mówi jednak, że dla zwykłego Kowalskiego, który przyjdzie do urzędu nic się nie zmienia.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB