Poniedziałek, 1 marca 2021. Imieniny Albina, Antoniny, Radosławy

Informatyzacja szpitala wstrzymana

2015-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-22 11:50:27)

Podziel się:

Ogłoszony niemalże rok temu przetarg na informatyzację makowskiego szpitala został unieważniony. I wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie inwestycja nie zostanie zrealizowana.

Postępowanie wszczęto pod koniec maja zeszłego roku. W listopadzie Jerzy Wielgolewski, dyrektor
Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego w Makowie Mazowieckim poinformował, że firma, która nie złożyła najniższej oferty, blokuje inwestycję. - Mamy straszne schody, ten oferent wysyła skargi i postępowanie nie może się skończyć. Intensywnie pracujemy z panem mecenasem, żeby rozwiązać ten problem – mówił wówczas.
A w lutym tego roku przetarg został unieważniony, ponieważ jedyna oferta, która nie została wykluczona ani odrzucona, zawierała kwotę wyższą niż zakładana przez zamawiającego, czyli szpital, o przeszło 2,6 mln zł. Szacował on bowiem koszty na 2 500 000 zł, a oferent zaproponował 5 149 887 zł. „Zamawiający z uwagi na swoją sytuację finansową nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia, ponieważ łączyłoby się to wręcz z utratą płynności finansowej Zamawiającego, a co za tym idzie z koniecznością zrezygnowania z zakupu części leków i innych produktów koniecznych do udzielania świadczeń zdrowotnych” - czytamy w uzasadnieniu.
W tej sytuacji dyrekcja prawdopodobnie wstrzyma się do kolejnych naborów unijnych programów dofinansowujących takie przedsięwzięcia. - Istnieje zbyt duże ryzyko, że nie zdążylibyśmy z pracami w terminie i wówczas trzeba byłoby zapłacić za inwestycję ze środków własnych – wyjaśnia szef makowskiej lecznicy. Bo miała być dotowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Warszawie w ramach projektu „Przyspieszenie e-rozwoju Mazowsza poprzez informatyzację w Makowie Mazowieckim”.

Oprac. Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB