Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Miasto przejmie siedzibę rzemieślników

2015-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-07 11:38:35)

Podziel się:

Radni jednogłośnie zadecydowali o przyjęciu na rzecz miasta budynku i działki przy ul. Kilińskiego 14, gdzie aktualnie funkcjonuje Cech Rzemiosł i Przedsiębiorstw Różnych.

- Podejmowana przez nas uchwała jest typowo intencyjna, ponieważ cech rzemiosł nie jest właścicielem tego terenu i nic nie straci. Nam pozwoli to jednak lepiej zadbać o ten budynek. Szanuje jednak panów z cechu, którzy do tej pory remontowali ten budynek z własnej kieszeni – mówił na sesji wiceburmistrz, Lech Gadomski. Nie do końca decyzję o przejęciu obiektu przez miasto popierają jednak rzemieślnicy i ich rodziny. Przedstawiciele tego środowiska pojawili się na zeszłotygodniowej sesji, a głos w ich imieniu zabrał Jan Rutkowski. - W 1958 roku rozpoczęto budowę tego budynku ze składek członkowskich rzemieślników. Poruszam ten temat, bo jestem synem jednego z nich. Nie wyobrażam sobie więc, aby powstało tam coś innego. Cech ma udział w kształceniu, organizuje kursy i szkolenia. Apeluje więc o zaniechanie tej uchwały – namawiał na sesji Rutkowski. Wiceburmistrz powtórzył jednak, że nie jest to działanie przeciwko cechowi. - Miasto bierze na siebie koszty utrzymania budynku. W dodatku w księdze wieczystej jest wyraźnie napisane, że właścicielem jest Skarb Państwa, a cech jedynie użytkownikiem - wyjaśniał Gadomski.
Przed głosowaniem radny Stanisław Romanowski wskazał jeszcze, iż budynek ten byłby idealną lokalizacją dla makowskiej harcówki. - Czy jeśli miasto pozyska ten obiekt, to jest możliwość, że powstanie tam harcówka? Obecna jest w fatalnym stanie, przecieka dach – dociekał radny. Władze miasta jednak nie udzieliły konkretnej odpowiedzi w tym temacie. Ostatecznie uchwałę w sprawie przejęcia prawa własności nad nieruchomością stanowiącą dotąd własność Skarbu Państwa (za pośrednictwem starostwa) przegłosowano jednogłośnie.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB