Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Będzie referendum o składowisku? Zbadają wniosek

2015-05-21 15:12:29 (ost. akt: 2015-05-21 15:14:24)

Podziel się:

Na zeszłotygodniowej sesji różańscy radni wybrali spośród siebie komisję, która ma sprawdzić, czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie lokalizacji nowego składowiska odpadów promieniotwórczych jest zgodny z prawem.

- Uchwała jest konsekwencją złożenia wniosku w sprawie przeprowadzenia referendum na temat lokalizacji nowego składowiska odpadów promieniotwórczych na terenie gminy Różan. Inicjatorzy referendum nie przyjmują do wiadomości, że Ministerstwo Gospodarki zrezygnowało już nawet z badań pod lokalizację składowiska, nie mówiąc o budowie nowego – wyjaśniał w zeszły piątek burmistrz Piotr Świderski. Jak dodał, radni tego dnia wybrali spośród siebie komisję, która będzie badać wniosek pod względem formalno-prawnym. Następnym etapem będzie przyjęcie uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum lub uchwały o odrzuceniu wniosku mieszkańców.
W skład komisji weszli: Katarzyna Brzuzy, Marta Wróblewska, Ewa Oślizło, Juliusz Kaczmarczyk i Andrzej Wilczewski.

el


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB