Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Odnaleźli humor w poezji Mickiewicza

2015-05-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 10:59:35)

Podziel się:

Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Sypniewie po raz 14 zorganizowało Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wieszcza.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był „Humor w poezji AM”. W środę 20 maja do Zespołu Placówek Oświatowych w Sypniewie, by kibicować uczestnikom,a przybyli szacowni goście z wicestarostą makowskim Dariuszem Wierzbickim, wójtem gminy Jarosławem Napiórkowskim i księżmi z parafii w Sypniewie i Gąsewie na czele.
Częścią scenografii był obraz Walentego Wańkowicza „Adam Mickiewicz na Judahu skale”, którego replikę podarował szkole dr Roman Zakrzewski. On też wygłosił, jak co roku, gawendę o losach wieszcza, który w 1825 r. przebywał w Odessie i odwiedził Krym, a owocem tego pobytu były „Sonety krymskie”. Konferansjerami byli: Justyna Klik i Jan Rzepka, a uczestników, gimnazjalistów z naszego powiatu oceniało jury w niezmiennym od lat składzie: Roman Zakrzewski, Wanda Pawłowska i Hanna Głażewska. - Każdy z uczniów recytował po 2 utwory Mickiewicza, a jury jako kryterium oceny brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretację tekstu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny. W przerwach scenki rodzajowe przedstawiali uczniowie sypniewskiego gimnazjum – opisuje urząd gminy. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Oprac. el

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB