Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Rodzice się skarżą. Co zrobi magistrat?

2015-06-07 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 12:18:52)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Podziel się:

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o tym, że makowskie przedszkola będą czynne krócej. Tak zdecydował magistrat. Dla wielu rodziców to nie lada kłopot.

Wszystkie przedszkola mają być czynne jedynie 9 godzin, od 7.15 do 16.15. W sprawie poinformowali nas zdenerwowani rodzice. - Moja córka uczęszcza do przedszkola. Ja dojeżdżam do pracy, więc nie dam rady odprowadzić jej tam dopiero po godzinie siódmej. A dowiedziałam się, że będę musiała. Czemu władze miasta chcą na siłę utrudniać nam życie? – skarżyła się nam nasza rozmówczyni.
Po artykule, który ukazał się w „Kurierze”, dzwonili do nas kolejni niezadowoleni rodzice. – mam dziecko w przedszkolu nr 4. Ja także nie mogę odprowadzić go po 7. Napisaliśmy więc pismo do burmistrza, pod którym podpisało się aż 11 rodziców tylko z naszego przedszkola. Część z nich ma więcej niż jedno dziecko w tym wieku. Mam nadzieję, że władze miasta potraktują nas poważnie. Wiem, że dyrektor Małgorzata Milewska także robiła co w jej mocy, aby przedszkole funkcjonowało jak dawniej, czyli 10 godzin – mówi Joanna Brzezińska.
Co w tej sytuacji zrobi magistrat i jakie były dokładne przyczyny podjęcia decyzji o skróceniu czasu funkcjonowania przedszkoli? Póki co, nie wiadomo. Od przeszło dwóch tygodni nie dostaliśmy odpowiedzi na wysłane do urzędu pytania.
Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB