Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Zabity dziennikarz. Podejrzany poszukiwany listem gończym

2015-06-17 11:00:00 (ost. akt: 2015-06-17 11:50:51)

Podziel się:

W Mławie został zabity 32-letni dziennikarz, Łukasz Masiak, z którym mieliśmy okazję przez kilka lat współpracować. Za sprawcą morderstwa organa ścigania wystawiły list gończy.

Łukasz ze znajomymi bawił się z soboty na niedzielę w kręgielni w Mławie. Ok. godz. 2 wyszedł do toalety, a za nim mężczyzna, który w swoim towarzystwie, również spędzał tam czas. Jak ustaliła dotychczas tamtejsza Prokuratura Rejonowa, doszło do bójki, Łukasz został kopnięty w głowę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przez kilkadziesiąt minut go reanimowano, ale bezskutecznie.
Przeprowadzona przedwczoraj sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był „uraz czaszkowo-mózgowy, skutkujący ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową”.
Sprawca zdarzenia jest cały czas poszukiwany. Policja niemal od razu znała jego personalia, ponieważ w lokalu był monitoring. Wystawiono za nim list gończy. To 29-letni Bartosz Nowicki, który był sąsiadem ofiary (zam. przy ul. Zachodniej w Mławie). Stróże prawa proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca jego pobytu (997 lub 112).
Od 2010 r. Łukasz był wydawcą i redaktorem portalu naszamlawa.pl. Często poruszał na nim tzw. trudne tematy, z powodu których dostawał pogróżki, a przed ok. 1,5 roku został pobity. Prokuratura bada różne motywy zabójstwa, także wątek związany z jego pracą dziennikarską.
Łukasz osierocił żonę i dwoje małych dzieci.
Mieliśmy okazję z nim współpracować przez kilka lat w „Głosie Mławy”. Zapamiętamy go jako sympatycznego, obrotnego człowieka. Spoczywaj w pokoju...
Elżbieta Ludwikowska
Dariusz Kucman


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB