Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Czarna Madonna blisko Makowa

2015-06-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-17 09:31:29)

Podziel się:

Już wkrótce nasza diecezja płocka będzie celebrować "Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego Obrazu". W Makowie parafianie mają świętować 4 i 7 lipca.

W sobotę 20 czerwca o godz. 15 na rynku głównym w pobliskim Pułtusku rozpocznie się peregrynacja (uroczyste przeniesienie) Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (Czarna Madonna) na teren diecezji płockiej (o tej godzinie we wszystkich kościołach diecezji będą biły dzwony przez 3 minuty). Uroczystościom będzie przewodniczył metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. Nawiedzenie będzie trwało od 20 czerwca br. do 11 czerwca 2016 r., kolejno w 26 dekanatach, zgodnie z zatwierdzonym przez biskupa płockiego terminarzem. Peregrynacja obrazu w makowskich parafiach odbędzie sie 4 i 7 lipca. Najwierw pojawi się on w parafii pw. Św. Józefa, a następnie (7 lipca) w parafi pw. Św. Brata Alberta.
"Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w diecezji to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie – troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i przygotować do dobrego przeżycia 1050-lecia chrztu Polski oraz do 940. rocznicy założenia biskupstwa w Płocku. Będziemy też dziękować Bogu za duchowe owoce 43. Synodu Diecezji Płockiej" - można przeczytać na stronie diecezji płockiej.
Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ahahaha #1759500 | 151.248.*.* 21 cze 2015 12:23

    "Czarna Madonna" z pękniętego kondonna xD Zyeby będą się do obrazka modlić, i tak Was nic nie uchroni przed nicością która jest po śmierci, obudźcie się w końcu i zrozumcie że to życie które obecnie przeżywamy jest jednym i jedynym :D Może to Wam otworzy zaślepione gały http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,7752 Polecam poczytać i pomyśleć nad tym :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (7)