Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Animator, sportowiec, społecznik... Odszedł Roman Płodziszewski

2015-07-07 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 11:56:36)

Podziel się:

Codziennie pokonywał kolejne kilometry, niemal każdy mieszkaniec powiatu kojarzył go ze sportem, hartem ducha. Pogrzeb Romana Płodziszewskiego przyciągnął tłumy na makowski cmentarz parafialny.

Płodziszewski zmarł 26 czerwca w wieku 59 lat w swoim domu w miejscowości Bazar (gm. Szelków) z przyczyn naturalnych. - Roman był osobą bardzo ciepłą i szlachetną. Przede wszystkim nigdy nie odmówił nikomu pomocy, był obdarzony wielkim poczuciem humoru i dystansem do świata. Będzie nam go bardzo brakowało – mówili nam znajomi zmarłego.
Zresztą nie tylko oni wiedzą, że bardzo angażował się on w życie swojej gminy (był m.in. radnym w poprzedniej kadencji samorządu), jak i całego powiatu. Pełnił funkcję animatora sportu, dzieciaki uwielbiały spędzać z nim czas podczas organizowanych turniejów, a młodzież pod jego okiem chętnie grywała w piłkę nożną. Najbardziej ukochał jednak bieganie, robił to codziennie. Przynależał do klubu "Maków Biega", gdzie osiągał swoje małe sukcesy i był bardzo szanowany. Brał udział nawet w warszawskich półmaratonach. - Nasz animator sportu zakończył bieg swojego życia. Wesprzyjmy go modlitwą na starcie ku wieczności – można przeczytać na stronie Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Starym Szelkowie.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się 29 czerwca w przycmentarnej kapliczce w Makowie Mazowieckim. Roman Płodziszewski pozostawił żonę, dwójkę dzieci oraz wnuczkę. Na pogrzebie pojawiło się wielu jego przyjaciół. Rodzinie składamy kondolencje.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Adaśko #1770505 | 94.254.*.* 7 lip 2015 20:16

    a mówią, że sport to zdrowie...- ch prawda ! :( [*] Spoczywaj w pokoju

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ol #1770485 | 83.6.*.* 7 lip 2015 19:44

    [*]

    ! - + odpowiedz na ten komentarz