Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Narew zabrała 16-letnią dziewczynę

2015-08-11 21:57:51 (ost. akt: 2015-08-13 12:54:41)
Zwłoki 27-latka strażacy znaleźli około godziny 20.

Zwłoki 27-latka strażacy znaleźli około godziny 20.

Autor zdjęcia: OSP Orzysz

Podziel się:

16- letnia dziewczyna utopiła się w Narwi. Do tragedii doszło w piątek 7 sierpnia. Dziewczyna przebywała wraz ze swoją rodziną na jednym z niestrzeżonych kąpielisk.

W piątek, 7 sierpnia w miejscowości Różan na rzece Narew utopiła się 16-letnia dziewczyna. Po długich poszukiwaniach odnaleziono ciało.
Rodzina Rumuńskiego pochodzenia wypoczywała spokojnie nad Narwią. Znajduje się tam niestrzeżone kąpielisko, które co roku jest oblegane nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu. W piątek niestety doszło tam do tragedii.
Podczas kąpieli 16-letnia dziewczyna w pewnym momencie zaczęła tonąć a po chwili jej ciało zniknęło pod wodą. Natychmiast wezwano na miejsce straż pożarną oraz patrol policji z łódką. Poszukiwania prowadzone były przez nurków z Państwowej Straży Pożarnej i z Ochotniczej Straży Pożarnej z Różana a także policji na obszarze ok. 2000 m kw na rzece Narew. Po 4 godzinach od chwili utonięcia ciało znaleziono. Do poszukiwań użyto sonaru.
Ciało 16-latki wyłowił płetwonurek. Podczas poszukiwań matka zaginionej dziewczyny zasłabła. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Matką później zajął się zespół karetki pogotowia ratunkowego.
Akcją ratowniczą dowodził mł. bryg. Cezary Pichała d-ca JRG Maków maz. Udział brało 5 zastepów PSP (17 osób), 2 zastępy OSP, 1 załoga pogotowia ratunkowego, 3 załogi policji oraz jedna załoga z prokuratury.
mg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB