Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Śladem ścieżki edukacyjnej

2016-09-23 14:31:23 (ost. akt: 2016-09-23 14:32:28)

Podziel się:

Rozpoznanie gatunków chronionych, rozszyfrowanie tropów zwierząt, znalezienie i nazwanie owoców lasu, rozkład śmieci w czasie – to tylko niektóre zagadki przyrodnicze z którymi musieli zmierzyć się uczniowie podczas konkursu "Śladem ścieżki edukacyjnej" zorganizowanego przez Urząd Miejski w ramach projektu propagującego ekologiczne zachowania "Maków przez zielone okulary" we współpracy z Miejskim Domem Kultury i Nadleśnictwem Pułtusk.

W środę o godz. 10:00 trzy drużyny 6 i 7 osobowe wyruszyły z mapami na spacer po ścieżce edukacyjnej w kompleksie leśnym Grzanka. Na uczestników konkursu w lesie czekały różne zadania – musieli oni m.in. wsłuchać się i nagrać odgłosy lasu, zbierać liście oraz owoce leśne zdobywając przy tym punkty. Drużyny wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem w powierzone zadania oraz udowodniły, że dzięki współpracy mogą osiągnąć najlepsze wyniki.Uwagę młodzieży przykuło zadanie "Czas rozkładu śmieci", które uświadomiło, że np. zwykła butelka szklana może rozkładać się nawet do 4000 lat, a pieluchy do 400 lat. W ramach projektu przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają jeszcze okazję wziąć udział w pozostałych konkursach: plastycznym, Ekoteście i Ekotransparencie. Dla osób powyżej 18 r.ż. trwa konkurs fotograficzny.
Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego: www.makomazowiecki.pl w zakładce: "Konkursy".

Wyniki konkursu "Śladem ścieżki edukacyjnej":

MIEJSCE I
Zespół Szkół nr 2 (Dawid Goździewski, Maciej Henrykowski, Bartosz Wysocki, Nikolina Cikacz, Kinga Budziszewska, Hubert Sawicki, Magdalena Łapińska): 40 pkt / na 55 pkt.
MIEJSCE II
Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej (Aleksandra Kucharska, Marta Aleksandra Kołodziejska, Ewa Angelika Dzik, Łukasz Powierza, Kamil Postek, Dominik Fijałkowski): 36 pkt / na 55 pkt.
MIEJSCE III
Zespół Szkół nr 1 (Zuzanna Kopka, Kamila Lewandowska, Klaudia Karaśkiewicz, Miłosz Kochański, Wiktoria Stasiak, Maria Pawelczyk, Klaudia Studzińska): 29 pkt / na 55 pkt.
Nagrody wszystkim laureatom zostaną przyznane podczas happeningu, który odbędzie się 14 listopada 2016 roku.


Miejski Dom Kultury

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB