środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Cena buraków będzie najniższa od lat

2017-02-14 13:50:00 (ost. akt: 2017-02-14 13:49:24)

Podziel się:

Najbliższy sezon w branży cukrowej zapowiada się bardzo dobrze, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie w UE na popularny słodzik. Cukrownie będą produkować ogromne ilości cukru. Niestety, w wyniku tej tendencji, stracą na tym rolnicy, ponieważ cena buraków znacząco zmaleje.

Limity w produkcji cukru zniesione zostaną 30 września. Z jednej strony to pozytywna wiadomość dla cukrowni, jednak może również oznaczać walkę o klienta i obniżenie cen sprzedawanego cukru. Obecnie kwoty te utrzymują się na stałym poziomie. Na pewno zwiększy się eksport polskiego cukru. Większa produkcja, walka o klienta oznacza mniejsze ceny skupu od plantatorów. W zależności od koncernu cena tony buraków cukrowych będzie niższa nawet o 10% .

Eksport

Cukier jest obecnie najdroższy od czterech lat. Poprzedni rok był bardzo dobry dla branży cukrowniczej. Duże zapotrzebowanie na cukier w krajach europejskich gwarantowało wysoki eksport polskim cukrowniom. Kiedy przestaną obowiązywać ograniczenia w produkcji cukru, jego cena raczej będzie miała tendencję malejącą, co odbije się na plantatorach.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB