Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Skontrolowali 44 pojazdy i ujawnili 34 wykroczenia

2017-03-28 09:47:27 (ost. akt: 2017-03-28 09:44:36)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Podziel się:

24 i 25 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. prowadzili akcję pod kryptonimem "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Celem takich działań jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz z tego, że pasy bezpieczeństwa często mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Funkcjonariusze makowskiej drogówki skontrolowali 44 pojazdy i ujawnili 34 wykroczenia. W 23 przypadkach polegały one na poruszaniu się przez kierowców oraz pasażerów pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz przypisaniem 2 punktów karnych, natomiast przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów karnych.

KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB