środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty dla całej rodziny?

2018-01-22 08:55:25 (ost. akt: 2018-01-22 09:05:25) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ferie zimowe, które za moment rozpoczną się w kilku województwach Polski, to najlepszy czas na zimowy wypoczynek dla wielu rodzin. 65% Polaków spędzi je w kraju, głównie w popularnych ośrodkach narciarskich, a 35% za granicą. Pokażemy na przykładach, ile kosztuje polisa dla rodziny w Polsce i za granicą oraz dlaczego warto ją nabyć.

Rodziny wyjeżdżające za granicę znacznie chętniej wykupują polisy narciarskie – jak podaje Diners Club Polska, w tym roku polisę zamierza wykupić aż 80% z nich, czyli o 15% więcej niż rok temu i dużo, dużo więcej niż w przypadku rodzin wypoczywających w Polsce. Pozostałe 10% wyjeżdżających skorzysta wyłącznie z karty EKUZ, a 11% nie wykupi żadnego ubezpieczenia. Powody tego zjawiska można mnożyć, jednak do najczęstszych należą:
• Znacznie wyższe koszty usług medycznych na Zachodzi niż w Polsce
• Wysokie koszty akcji ratowniczej i poszukiwawczej (w Polsce jest bezpłatna, a np. na Słowacji już tak)
• Potrzeba wsparcia Assistance w razie kradzieży czy awarii auta
• Nadal powszechne bariery językowe Polaków (ubezpieczenie w razie zdarzenia zapewnia wsparcie tłumacza)
• Świadomość wysokich odszkodowań, jakich za granicą żądają poszkodowani (stąd potrzeba polisy OC)
• Strach o zdrowie dzieci i potrzeba zapewnienia im bezpieczeństwa
• Różnego typu obawy i lęki wynikające z bycia poza granicami kraju (polisa daje poczucie bezpieczeństwa).

Niewymienionym, a ogólnym powodem zakupu polisy turystycznej, wynikającym po w dużej mierze z czynników podanych wyżej, jest niska składka w stosunku do kosztów, jakie można ponieść w razie pechowego zdarzenia. Zarówno narciarstwo, jak i snowboard to dyscypliny sportowe obfitujące w różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, częściej niż w innych dyscyplinach sportu kończące się kontuzjami. Polacy wolą więc zabezpieczyć się zawczasu, zwłaszcza że składka jest stosunkowo niska. Wystarczy porównać, ile kosztuje ubezpieczenie na narty z www.polisanarciarska.pl.


Niska składka dla rodziny, czyli jaka?

Kompleksowa polisa narciarska lub snowboardowa powinna uwzględniać:
• ubezpieczenie kosztów leczenia
• ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach (wliczone w KL lub Assistance)
• ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
• ubezpieczenie OC plus OC sportowe
• Assistance
• ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego

Najważniejszym elementem odróżniającym cenowo polisy turystyczne działające na terenie Polski z tymi obejmującymi poszczególne kraje Europy czy świata jest ubezpieczenie kosztów leczenia oraz kosztów ratownictwa i poszukiwania w górach, wliczane czasem do usług Assistance. Logika jest prosta: wyższe sumy ubezpieczenia wynikają z wyższych kosztów leczenia i ratownictwa. Drugim takim elementem jest OC i OC sportowe – musi być ono wyższe, gdyż np. na Zachodzie czy w USA koszty odszkodowań za zniszczone mienie czy zdrowie są ogromne. Jak te równice wyglądają, przedstawimy na przykładzie 3-osobowej rodziny.

https://m.wm.pl/2018/01/orig/tabela-441629.jpg

Wybór zależny od preferencji

Jak widać na powyższych przykładach, poszczególne oferty różnią się znacznie pod względem poszczególnych opcji i sum ubezpieczenia polis wchodzących w skład pakietu. Dlatego przed planowaną podróżą warto dokładnie sprawdzić zarówno ubezpieczenie na narty w Polsce, jak i za granicą, w zależności od tego, gdzie zamierzamy wypoczywać. Koszty polisy, bez względu na kierunek destynacji, w porównaniu z innymi kosztami podróży są niskie, a wsparcie zapewniane przez polisę może przesądzić o tym, że w razie nieprzewidzianych kłopotów uda nam się bez problemów je rozwiązać.