W ostatnich dniach policjanci z Makowa Mazowieckiego zwrócili szczególną uwagę na drogi oraz oznakowania w rejonach szkół i przedszkoli. Przeprowadzone działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym. Policja poddaje kontroli stan dróg, sygnalizację świetlną oraz oznakowanie, mogąc reagować na prawidłowości i nieprawidłowości w tym zakresie. Wnioski z lustracji mają być kierowane do odpowiednich zarządców dróg w celu usunięcia ewentualnych uchybień.
W związku z zakończeniem wakacji oraz rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci dokładają wszelkich starań, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczniom. W ramach kontroli zwracają uwagę na wszelkie nieprawidłowości, jak na przykład wadliwe oznakowanie dróg. Z przeprowadzonej lustracji wynika, że tylko w jednym miejscu brakowało znaku ostrzegawczego, a odpowiedni wniosek w tej sprawie został już złożony do zarządcy drogi.
Mieszkańcy mogą samodzielnie wpływać na poprawę stanu infrastruktury drogowej w rejonach szkół, korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenia można dokonywać w wybranej kategorii dotyczącej niewłaściwej infrastruktury drogowej. Współpraca społeczności lokalnej z instytucjami odpowiedzialnymi za drogi jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa, zwłaszcza w okolicach placówek edukacyjnych.
Źródło: Policja Maków Mazowiecki
Oceń: Lustracja dróg i oznakowań w okolicach szkół w powiecie makowskim
Zobacz Także