Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Ślub jak w amerykańskim filmie

2018-08-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-01 13:32:32)

Podziel się:

Karniewo\\\ Jak ślub to w Karniewie. Tutejszy urząd po raz pierwszy w swojej historii oddał posługę małżeńską młodej parze poza Urzędem Stanu Cywilnego. Uroczystość odbyła się w Szwelicach, a młodzi na ceremonię zaprosili rodzinę oraz przyjaciół.

- Dzisiaj w piątek, 20 lipca br. odbył się pierwszy w naszej gminie ślub w plenerze. Słowa przysięgi małżeńskiej powiedzieli sobie pani Adrianna Anna Kasińska i pan Marek Bryl - poinformował wójt gminy Michał Jasiński. Młodzi uczynili to w wyjątkowym miejscu. Ślub nie odbył się jak zwykle w Urzędzie Gminy, ale w malowniczej scenerii w Szwelicach. W obecności przybyłych gości ceremonię połączenia „węzłem małżeńskim” prowadził wójt gminy Karniewo Michał Jasiński, a jednocześnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, dla którego był to również pierwszy tego typu ślub.
- Ślub w iście „amerykańskim stylu” to w Polsce nowość. Możliwość taka pojawiła dopiero od 1 marca 2015 r., z chwilą zmiany ustawy – Prawo o aktach stanu cywilnego. Od tego momentu każda para za dodatkową opłatą może wziąć ślub cywilny w każdym miejscu. Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki np. konieczność wyboru miejsca gwarantującego zachowanie powagi i doniosłości ceremonii, jak i zachowanie bezpieczeństwa jej uczestników - mówi przedstawiciel urzędu.Oprac. red.
Źródło:facebook.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB