Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Książkowi oszuści

2013-04-22 15:22:33 (ost. akt: 2013-04-22 15:25:40)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Podziel się:

Do redakcji Kuriera Makowskiego zgłosił się, właściciel firmy (nazwa do wiadomości redakcji), z problemem, który może dotyczyć każdego z czytelników. Firma SPECTUM z Sosnowca wysyła wiadomości, prosząc o sponsorowanie pomocy dydaktycznych dla Publicznego Gimnazjum im. Arkadiusza Gołasia w Płoniawach- Bramurze.

Wiele osób skorych do pomocy, może nabrać się na tą wiadomość. Firma oferuje 3 zestawy pomocy dydaktycznych o łącznej wartości 870 zł, firma chcąca pomóc wpłaca „jedyne” 290 zł brutto a za swój szczytny cel otrzymuje dyplom z podziękowaniem od Dyrekcji Szkoły i wdzięcznych uczniów.
Nasi dziennikarze skontaktowali się z firmą SPECTUM. Otrzymaliśmy od niej informację, że pomoce dydaktyczne, które otrzymuje szkoła to: słownik języka polskiego, słownik związków literackich, słownik wyrazów obcych,słownik terminów literackich, słownik pisarzy, słownik historii, słownik wyrazów bliskoznacznych oraz słownik symboli. Cena zakupu tych słowników wynosi łącznie 121 złotych. Wspierając więc szkołę tracimy 169 zł. - kwota ta przeznaczona jest na koszt utrzymania biura, opłacanie pracownika oraz pokrycie kosztów telefonicznych.- mówi Joanna Sitkowska, pracownica firmy SPECTUM. -dzięki naszej pracy, szkoła ma możliwość znalezienia sponsora. Bez naszej interwencji większość firm nie pomogła by bezpośrednio.- dodaję pracownica.
- Dzwoniła do nas firma SPECTUM, z oferta poszukiwania sponsorów na książki dla dzieci z naszej szkoły. Wsparcie takie oczywiście by się przydało, więc się zgodziłam. Dowiedziałam się później, że firma żąda od sponsorów z terenu powiatu makowskiego 290 zł brutto na książki, które są warte o wiele mniej. Sama więc apeluje, żeby nikt nie wspierał nas w ten sposób, bo jest to czyste oszustwo. Lepiej pomagać bez pośrednictwa firmy.- mówi Iwona Jaworska dyrektor Publicznego Gimnazjum w Płoniawach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB