środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Na Sportowej montują separator, są utrudnienia w ruchu

2013-07-16 10:57:49 (ost. akt: 2013-07-16 10:57:45)
Prawdopodobnie w środę zostanie przywrócony ruch na całym skrzyżowaniu Kolejowej z ZWM

Prawdopodobnie w środę zostanie przywrócony ruch na całym skrzyżowaniu Kolejowej z ZWM

Autor zdjęcia: DT ARCHIWUM

Podziel się:

Od dwóch tygodni trwają prace na ul. Sportowej. Związane są z montażem separatora i realizacją pierwszego etapu inwestycji pod nazwą „Przebudową ulic na Os. Grzanka”, której celem jest poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz odprowadzenie, po oczyszczeniu wód opadowych z terenu osiedla do rzeki Orzyc.

Projekt przewiduje wykonanie kanału deszczowego wraz z przyłączami do wpustów ulicznych w ulicy Sportowej, Żytniej, Lipowej, Leśnej wraz z odrzutem w ulicy Jesionowej, Świerkowej i Jodłowej włączony po oczyszczeniu wód deszczowych przez osadnik wirowy do istniejącego rowu melioracyjnego na terenie Parku Miejskiego i dalej do rzeki Orzyc.
Przy okazji tych prac mieszkańcy Sportowej zyskają wyrównanie nadszarpniętej już nieco zębem czasu nawierzchni swojej ulicy. Ten fakt rodzi z kolei nadzieję mieszkańców Krasickiego, którzy przez ostatnie lata mają na swojej ulicy ruch jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu, ponieważ zmotoryzowana połowa osiedla Grzanka żeby dostać się do centrum miasta dojeżdża ich ulica do Warszawskiej. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej na os. Grzanka rozpoczną się prace z branży drogowej.
Inwestycja kosztować będzie blisko dwa miliony złotych. Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych EXPORT-PRIBEX z Warszawy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB