Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Winda dla niepełnosprawnych w Szkole

2013-08-22 11:29:41 (ost. akt: 2013-08-22 09:31:30)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Podziel się:

2 września, wszyscy uczniowie po przerwie wakacyjnej zasiądą w szkolnych ławach. Przeważnie wrócą do ładniejszych i nowocześniejszych szkół. Spowodowane jest to remontami placówek, które trwały podczas wakacji. Szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej w Czerwonce skupiła się na zapewnieniu warunków bezpieczeństwa, w związku z tym postanowiła wybudować windę dla niepełnosprawnych uczniów.

Koszt przedsięwzięcia wyniesie 117 tyś zł. Z czego 50 % wpłynie z państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach programu wyrównywanie różnic między regionami. -Już we wtorek do szkoły przyjechali monterzy ze Szwecji, tak więc od początku roku szkolnego będzie można korzystać z windy. Uważam, że jest to bardzo dobra inwestycja, my jesteśmy po to by pomagać ludziom i takim właśnie placówkom- mówi Jan Seroka sekretarz gminy Czerwonka. -W szkole w uczy się jeden chłopiec na wózku, w tym roku powinien mieć zajęcia na I piętrze, chcieliśmy więc ułatwić mu bezpieczne przemieszczanie się na piętro. Poza tym taka winda powinna być w każdej szkole- dodaje.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kacper #1178349 | 213.238.*.* 22 sie 2013 20:15

    Nie byłoby taniej spowodować, by wszystkie lekcje z dzieckiem niepełnosprawnym odbywały się na parterze szkoły. dziecko skończy szkołę, winda będzie bezużyteczna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)