Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

300 tys. zł ze „śmieciowego” związku

2013-11-04 08:53:52 (ost. akt: 2013-11-04 08:58:29)
O tym, że do kasy miasta wrócą pieniądze z MZRG, wspomniał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Janusz Jankowski

O tym, że do kasy miasta wrócą pieniądze z MZRG, wspomniał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Janusz Jankowski

Podziel się:

Do kasy Makowa trafi dodatkowe 320 tys. zł. To zwrot składki inwestycyjnej z Międzygminnego Związku Regionu Ciechanowskiego.

Organizacja ta zrzeszała gminy z powiatów – ciechanowskiego, pułtuskiego, przasnyskiego i makowskiego, w tym miasto Maków. Powołano ją do życia w 2009 r. głównie po to, by wspólnie i taniej gospodarować odpadami komunalnymi, przeciwstawiając się tym samym prywatnym podmiotom funkcjonującym w tej branży. Na koncie MZRC było już prawie 7 mln zł pieniędzy składkowych i ponad 35 mln zł pozyskanego z funduszy UE dofinansowania. Szacowano, że to niemal połowa środków potrzebnych do realizacji najważniejszego z punktu widzenia związku przedsięwzięcia – modernizacji składowiska odpadów w Woli Pawłowskiej (powiat ciechanowski). Chodziło o to, by mogło zyskać status instalacji regionalnej (tylko takie mają przed sobą przyszłość). Decyzją Sejmiku Mazowsza, regionalnym zostało jednak składowisko w Kosinach Bartosowych (powiat mławski), prowadzone przez prywatną firmę z Mławy – USKOM.
Odwołania od tego rozstrzygnięcia nie przyniosły skutku, a związek zaczął się rozpadać. Na początku tego roku nie udało się nawet ustalić budżetu. Zaś podczas wrześniowego zgromadzenia wspólników podjęto m.in. uchwałę w sprawie wysokości i terminu zwrotu samorządom części wkładów. I tak, dla Makowa ten zwrot składki inwestycyjnej, pomniejszony o dotychczas poniesione przez związek wydatki na przygotowanie dokumentacji wymaganej przy realizacji wspomnianej powyżej inwestycji, wynosi 320 tys. 371 zł 54 gr. - Zgodnie z uchwałą związku, składki zostaną zwrócone w terminie do 31 października 2013 r. Zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z realizacją inwestycji miejskich – podkreśla Janusz Jankowski, burmistrz Makowa Mazowieckiego.

Dariusz Kucman

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #1236126 | 31.62.*.* 4 lis 2013 15:42

    Panie Jankowski ile Syn z Synową zarabiają na państwowych posadach które im Pan pozałatwiał? Co?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz