Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Drogowcy szykują się na zimę

2013-11-11 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-08 13:29:52)
Odśnieżanie dróg na makowskiej Grzance

Odśnieżanie dróg na makowskiej Grzance

Podziel się:

Zima za pasem, meteorolodzy twierdzą, że może przyjść lada moment. Drogowcy uspokajają: - Mamy zamiar, jak co roku, dać radę – mówi Jacek Żebrowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Makowie.

To ono będzie odpowiedzialne za odśnieżanie i posypywanie piaskiem makowskich ulic. - MPUK na zlecenie będzie się zajmować zimowym utrzymaniem dróg miejskich – poinformował wczoraj burmistrz Janusz Jankowski.
Spółka jest właśnie na etapie zamawiania soli i piasku. Tego pierwszego komponentu na razie zostanie zakupionych 30 ton, a drugiego – 300 ton. Mieszane będą już na miejscu w przedsiębiorstwie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to tych składników można będzie dokupić, tak jak to zresztą uczyniono w zeszłym roku. Do odśnieżania miejskich arterii posłużą pługi do samochodów i do dwóch koparek, mały ciągnik z pługiem do usuwania białego puchu z chodników, kolejny do placów i piaskarka. - W poprzednich latach to wystarczało, ale jakby była jakaś pilna potrzeba, to możemy podnająć ciągnik z pługiem – mówi Jacek Żebrowski.
Z kolei utrzymaniem szlaków powiatowych zajmie się Zarząd Dróg Powiatowych w Makowie Mazowieckim. Dysponuje on samochodami i ciągnikami z pługami oraz pługopiaskarkami. - Mamy też na tę zimę, myślę, wystarczający zapas czteroprocentowej mieszanki soli z piaskiem – twierdzi Zdzisław Soból, dyrektor ZDP. Na ponad 382 km dróg zamówiono jej ok. 2 tys. ton.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB