Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Kiepska wizytówka. Rynek musi się zmienić

2013-11-14 09:50:50 (ost. akt: 2013-11-14 09:58:35)
Makowski rynek powinien jak najszybciej przejść rewitalizację

Makowski rynek powinien jak najszybciej przejść rewitalizację

Podziel się:

Napisać, że makowski rynek nie wygląda najlepiej, to właściwie nic nie napisać. Czy władze miasta mają wreszcie zamiar coś z nim zrobić? Na razie chcą przygotować dokumentację rewitalizacji.

Centrum miasta jest zazwyczaj wizytówką każdego miasta, niestety w Makowie tak póki co nie jest. Dziurawe alejki, nie zawsze zadbane zieleńce, ohydna fontanna – zarzuty do wyglądu rynku można mnożyć. Zresztą do tego tematu na łamach „Kuriera” powracamy dość regularnie, zwłaszcza latem, gdy mieszkańcy chcą korzystać ze skwerów.
W urzędzie miasta wiedzą, że „coś” z rynkiem zrobić trzeba. W 2009 r. samorząd aplikował o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (fundusze unijne) na jego rewitalizację. – Projekt otrzymał pozytywne oceny formalną i merytoryczną. Jednak z powodu braku środków, nie został dofinansowany – tłumaczy burmistrz Makowa Janusz Jankowski.
A szkoda, bo wniosek obejmował m.in. przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, modernizację oświetlenia, stworzenie fontanny z obiegiem zamkniętym i podświetleniem, monitoring, wymianę nawierzchni jezdni i chodników, nasadzenie nowej roślinności, instalację punktów informacji multimedialnej i hot spotu oraz ustawienie granitowych „kart historii”. Wartość projektu opiewała na kwotę ponad 7 mln 700 tys. zł.
To jednak przeszłość. Co teraz? Ratusz chce stworzyć projekt modernizacji centrum i ponownie starać się o kasę z UE. – W związku z przygotowaniami miasta do unijnej perspektywy finansowej 2014-2020, zamierzamy opracować dokumentację projektowo-kosztorysową rewitalizacji rynku - twierdzi burmistrz Jankowski.
Na to, by tenże rynek zyskał nowe oblicze, przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać.

Dariusz Kucman

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mm #1244483 | 5.184.*.* 14 lis 2013 11:45

    8 mln na takie bzdety wydać to chyba trzeba się nazywać Jankowski - kumbajnista z SKRu oddelegowany do rzundzenia Makowem... całe szczęście że nie dostał tych pieniędzy...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz