środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Chcą dokończyć wodociągi

2013-11-19 08:21:22 (ost. akt: 2013-11-19 08:22:42)
Władze gminy chciałyby dokończyć budowę sieci wodociągowej

Władze gminy chciałyby dokończyć budowę sieci wodociągowej

Podziel się:

Najważniejszą inwestycją, którą gm. Młynarze planuje przeprowadzić w przyszłym roku jest czwarty, ostatni etap budowy sieci wodociągowej.

- Liczymy na środki europejskie, inwestycja uzależniona jest od tego, czy będzie jeszcze nabór w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – tłumaczy sekretarz gminy Adam Rupiński. Ostatni etap podłączania gospodarstw do sieci wodociągowej ma objąć miejscowości Ogony, Modzele, Sadykierz, Kołaki i sołectwo Strzemieczne-Oleksy. Obecnie trwają jeszcze prace projektowe, ale długość rurociągu będzie porównywalna do sieci wybudowanej w 3 etapie, czyli wyniesie ok. 27 km. W tym tygodniu projektant i przedstawiciel Urzędu Gminy w Młynarzach mieli wyjść w teren i zorientować się, ilu mieszkańców chciałby przyłączyć swoje gospodarstwa do wodociągu.
- W przyszłym roku chcielibyśmy też dokończyć drogę Młynarze – Rupin. W zeszłym bowiem wykonaliśmy modernizację na odcinku 500 metrów, tak samo w tym roku, a pozostało jeszcze półtora kilometra – mówi sekretarz.
Urząd złożył wnioski w ramach małych projektów „Leader” na wymianę oświetlenia w Młynarzach i Sieluniu. Jeżeli dostanie pieniądze, przedsięwzięcie dojdzie do skutku po nowym roku. Chodzi o wymianę starych opraw na nowe – energooszczędne, ledowe.
W gminie przydałoby się też wyremontować wiejskie świetlice, ale to też jest uzależnione od zewnętrznych środków.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB