Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Żwirówki przejdą lifting

2014-04-26 12:00:00 (ost. akt: 2014-04-25 08:46:35)
Drogi gruntowe w kilku sołectwach będą w tym roku poprawione

Drogi gruntowe w kilku sołectwach będą w tym roku poprawione

Podziel się:

Już niedługo zacznie się „dziać” na karniewskich drogach gminnych, ponieważ fundusz sołecki zostanie przekazany w większości właśnie na ten cel.

Gmina Karniewo posiada 262 km dróg gminnych utwardzonych i prawie 80 km dróg żwirowo-gruntowych. Na remont większej części z nich, z funduszu sołeckiego zostanie przekazane około 156 tys. zł.
O remont dróg postarały się sołectwa z: Romanowa, Ośnicy, Szwelic, Chełchów Klimek, Zelek Dąbrowych, Czarnostowa, Żabina Karniewskiego, Leśniewa, Obiecanowa, Rafał, Słoniaw, Byszewa oraz Karniewa. W tej ostatniej miejscowości poprawa stanu dróg będzie opierała się na odnowieniu ul. Słonecznej oraz poszerzeniu mostku na ul. Wiejskiej.
W sołectwie Chełchy Chabdzyno zostaną poprawione wszystkie drogi żwirowe, tym samym śladem poszły władze sołectw z Barańca i Krzemienia Górskiego. Na ten cel przekażą odpowiednio 6.920 zł, 6.416 zł oraz 7.116 zł. W Zelkach Dąbrowych zadbają o żwirowanie dróg, a także o poprawę zjazdów asfaltowych. Żwirówka przejdzie również lifting w Chełchach Dzierskich.
Ogłoszony przez gminę przetarg na dostawę pospółki żwirowej wraz z rozplanowaniem dla potrzeb remontu i naprawy dróg na terenie gminy Karniewo wygrała firma TRA–DAR z Gołymina, zdobywając maksymalną ilość punktów. To przedsiębiorstwo za 88.338,60 zł do końca września br. będzie dbało o stan dróg żwirowych.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB