Trzy mecze, trzy porażki

2014-07-31 08:49:18 (ost. akt: 2014-07-31 08:50:02)
Andrzej Szczepański, autor 2 goli w meczu z Narwią

Podziel się:

Niezbyt zadowalające wyniki w meczach kontrolnych osiągają zawodnicy Makowianki. Podopieczni Artura Salamona mają za sobą już trzy spotkania, wszystkie z grającymi w IV lidze drużynami. W pierwszej potyczce minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Ciechanowa, wygrywając 2-1. Następnie nasz zespół został pokonany przez Narew Ostrołęka 3-2 oraz Ostrovię Ostrów Mazowiecka 3-1.

Pierwszy mecz to walka z Ciechanowem, który dzielnie walczył w poprzednim sezonie w IV lidze i ten sezon również tam spędzi. W szeregach drużyny z Makowa Mazowieckiego wystąpił Sebastian Zakrzewski, który prawdopodobnie zasili szeregi MKS-u Przasnysz. Jako pierwsi do głosu doszli piłkarze biało-zielonych, a konkretnie Andrzej Popielarski wykorzystał podanie z bocznej części boiska i wpakował piłkę mocnym strzałem obok bezradnego bramkarza. Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdołali odrobić straty i doprowadzili do wyrównania. W drugiej połowie - mimo iż to goście wygrali spotkanie - to Makowianka zaliczyła trafienie, a konkretnie zrobił to Kamil Bukowski, który w wyniku fatalnej interwencji skierował piłkę do własnej bramki.
Drugi mecz to bardzo zacięta rywalizacja z Narwią Ostrołęka. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli przyjezdni za sprawą Wojciecha Skorupki. Szybko na straconą bramkę odpowiedzieli biało-zieloni. Do wyrównania doprowadził Andrzej Szczepański. Kolejne dwa trafienia zaliczyli ostrołęczanie. Na listę strzelców w ich barwach wpisywali się Kamil Wiski oraz zawodnik testowany przez Narew. Drugie swoje trafienie w tym spotkaniu zdołał zaliczyć Szczepański i lepsza o jedną bramkę okazała się IV-ligowa Narew.
Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny była w minioną sobotę Ostrovia Ostrów Mazowiecka, która swoje mecze także rozgrywa w IV lidze. Spotkanie odbyło się dość wcześnie, bo o godz 10. Kilkakrotnie arbiter główny zapraszał futbolistów na przerwę i uzupełnienie płynów, ponieważ słońce i upał robiły swoje. Pierwsze 45 minut spotkania pozostawiało wiele do życzenia. Żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W końcu to Makowianka zaliczyła trafienie. Dośrodkowanie Tomasza Pragacza świetnym strzałem głową wykorzystał powracający po kontuzji Daniel Kowalkowski. Po przerwie obraz gry w wykonaniu zawodników z Makowa wyraźnie się pogorszył. Zabrakło pomysłu na grę oraz chęci do walki. Złą formę wykorzystali przyjezdni, którzy co chwilę tworzyli sobie dobre sytuacje do zdobycia bramek. Najpierw do wyrównania doprowadził Arkadiusz Ciach, który zdobył później jeszcze jedną bramkę. Swojego gola ustalającego wynik dołożył w końcowych minutach meczu testowany zawodnik z Ostrowi. Nasi zawodnicy powinni podziękować bramkarzowi Grzegorzowi Gorzochowi, który tego dnia był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem , nie tylko w szeregach Makowianki. Gdyby nie jego efektowne interwencje, wynik mógłby wyglądać o wiele gorzej. W barwach Makowianki wystąpił Radosław Piątek, były gracz Akademi Piłkarskiej Władysława Żmudy. Zabrakło natomiast Andrzeja Szczepańskiego czy Michała Pawlaka.
do

Wyniki
MKS Makowianka 1-2 MKS Ciechanów
Bramki: Andrzej Popielarski - Bartosz Karczewski, samobójcza
MKS Makowianka 2-3 Narew Ostrołęka
Bramki: Andrzej Szczepański 2 - Wojciech Skorupka, Kamil Wiski oraz testowany zawodnik
MKS Makowianka 1-3 KS Ostrovia Ostrów Maz.
Bramki: Daniel Kowalkowski - Ciach x2, zawodnik testowany