Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Będzie spłacał 61 tys. zł, których nie pożyczył?

2015-03-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 09:37:31)

Podziel się:

Makowska policja poszukuje kobiety, która wyłudziła od mieszkanki Suchych (gm. Płoniawy-Bramura) 7 tys. zł. Inny oszust zaciągnął dwie pożyczki na cudze konto w kwocie przeszło 61 tys. zł.

W tej ostatniej sprawie mężczyzna zamieszkujący nasz powiat zgłosił się na komendę w ostatni czwartek (5 marca). - Zawiadomił, że nieznana mu osoba dokonała oszustwa na jego szkodę w ten sposób, że wykorzystując jego dane personalne, zaciągnęła dwie pożyczki na łączną kwotę 61 400 zł w jednym z warszawskich banków – informuje sierż. Marek Grabowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie.
W drugim przypadku, także 5 marca, około południa do mieszkanki Suchych przyszła nieznana jej kobieta w wieku 40–50 lat. Obiecała, że wystara się o jednorazową zapomogę pieniężną w wysokości 7 tys. zł na chorą matkę. Postawiła jednak warunek – najpierw ona musi otrzymać taką gotówkę od gospodyni. Jako że ta nie miała pieniędzy w domu, wspólnie z obcą kobietą i jej kompanem w podobnym wieku wsiadła do samochodu i pojechała do punktu kasowego w Płoniawach-Bramurze. Wypłaciła wspomnianą kwotę i przekazała kobiecie. - Następnie sprawcy odjechali w nieznanym kierunku, pozostawiając pokrzywdzoną w miejscowości Płoniawy – ujawnia Marek Grabowski.
Obecnie trwają działania, które mają na celu wykrycie oszustów. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zajścia proszone są o niezwłoczny kontakt z najbliższą jednostką policji lub pod bezpłatnym numerem alarmowym 997 albo 112.
Funkcjonariusze dodają, że sprawczyni miała ok. 160 cm wzrostu, ciemne włosy, ciemną karnację skóry, była średniej budowy ciała. Natomiast samochód, którym przyjechała był koloru granatowego lub fioletowego (marka nieznana).
Policjanci prosza o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Za tydzień umieścimy przygotowany przez nich poradnik.
el

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB