Wtorek, 25 stycznia 2022. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

„Kroplą deszczu” na dobry początek

2015-04-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-22 11:37:18)

Podziel się:

W płoniawskim gimnazjum na zaproszenie miejscowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pojawił się Gabriel Fleszar. Znany muzyk tego dnia poprowadził spotkanie profilaktyczne.

Gabriel Fleszar to artysta, który ma na swoim koncie już kilka nagranych płyt. Zasłynął głównie piosenką "Kroplą deszczu" i od niej rozpoczął spotkanie z młodzieżą z terenu gminy Płoniawy-Bramura. Bo oprócz gospodarzy z Płoniaw przybyli także szóstoklasiści ze szkół w Węgrzynowie, Chodkowie Wielkim i Krasińcu.
Spotkanie miało formę minikoncertu przeplatanego autentycznymi historiami o tematyce profilaktycznej. Artysta opowiadał m.in. o życiu innych znanych osób uwikłanych w uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz leków. Przestrzegał przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji za namową znajomych, a także zachęcał uczniów do życia zgodnego z własnymi zasadami. Wspominał również o swoim uzależnieniu od gier komputerowych, które niszczyło jego życie zawodowe i przede wszystkim osobiste, a także o uzależnieniu od papierosów. Jak podkreślił, odkąd zaczął prowadzić spotkania profilaktyczne, tj. 3 lata temu, zerwał z tytoniowym nałogiem. Ponadto zaprezentował kilka utworów, tj. "Gdy oszalał świat" czy "Wolności oddać nie umiem".

Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB