Czwartek, 5 sierpnia 2021. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Swoje święto obchodzili w stolicy

2015-06-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 10:14:19)

Podziel się:

Między innymi Manufakturę Cukierków i planetarium odwiedziły dzieci z klas I–III Szkoły Podstawowej w Sypniewie. Wycieczka do stolicy odbyła się z okazji Dnia Dziecka.

- Uczniowie wyruszyli wczesnym rankiem, czule żegnani przez troskliwych rodziców. Podróż była długa, ale wesoła i pełna oczekiwań na spotkanie z ciekawymi miejscami stolicy – opisują nauczyciele. Jak relacjonują, najpierw dzieci zwiedziły z panią przewodnik Starówkę, gdzie zobaczyły najciekawsze jej zabytki i poznały ich historię oraz związane z nimi legendy. Następnie wycieczkowicze zjedli śniadanie pod gołym niebem, składające się z hot-dogów, ufundowanych przez Radę Rodziców. Posileni, udali się na seans do planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Manufakturze Cukierków na Nowym Świecie, gdzie uczniowie obserwowali wyrób cukierków, a na koniec wzięli udział w konkursie sprawdzającym, czego się dowiedzieli z pokazu i zostali obdarowani słodkościami wytworzonymi w czasie ich pobytu w tym miejscu. - Niezwykłą atrakcją był oczywiście pobyt w zoo, w którym zobaczyli wiele egzotycznych, często pierwszy raz widzianych, zwierząt – piszą pedagodzy.
Podobno dzieci wróciły do domów późnym wieczorem bardzo zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń i wiedzy o swej stolicy.

Elżbieta Ludwikowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB