Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

Ścieżka już bardziej dostępna

2015-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-26 11:07:44)

Podziel się:

Zakończyła się wycinka drzew rosnących wzdłuż dawnej ścieżki spacerowej nad Orzycem. Ich gałęzie i krzaki znacznie utrudniały przejście w wielu miejscach.

Miasto na wycinkę drzew otrzymało zgodę ze starostwa powiatowego już w roku ubiegłym. Do inwestycji przystąpiono jednak dopiero w maju br. Zaprowadzone „porządki” sprawiły, że wiele osób dopiero zauważyło istnienie wspomnianej ścieżki. - Często spaceruję przy turbinie, nie wiedziałam jednak, że nieopodal znajduje się taka ścieżka. Widziałam jedynie tam czasami wędkarzy siedzących na brzegu rzeki – powiedziała nam Eliza, mieszkanka Makowa.
Ścieżka spacerowa nad Orzycem została utworzona w okresie międzywojennym. „Biegnie” wzdłuż Orzyca aż do lasu na Grzance. Z powodu zaniedbania i zakrzaczenia, mieszkańcy przestali z niej korzystać. Była jedynie miejscem libacji alkoholowych, o czym świadczyły zalegające tam puszki i butelki po napojach wyskokowych.
Teraz ścieżka zrobiła się o wiele szersza, choć pozostało jeszcze uprzątnięcie trochę ściętych gałęzi. Jak się okazuje, nie wszystkim odnowienie ścieżki się jednak podoba. - Proszę zobaczyć jak zniszczyli przyrodę. Przechodząc tędy, obserwowało się ładny krajobraz i zieleń. Teraz nie ma tu praktycznie nic – powiedział nam przechodzień.
Miasto ma jednak na tę ścieżkę plan i chce przywrócić ją do życia. - W planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest jako wypoczynkowo–spacerowy. Ciąg pieszo- rowerowy prowadzić będzie od kładki w Parku Sapera wzdłuż rzeki do Cmentarza Żołnierzy Radzieckich – podkreśla Michał Wroński z makowskiego magistratu.
Wycinki drzew dokonała Firma Handlowo–Usługowo–Produkcyjna „HAND–DREW” Grzegorz Bednarowski. Koszt tego zadania to około 12 tys. zł.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1830144 | 164.127.*.* 6 paź 2015 18:58

    pewnie że nie zachęca do spacerów, ale nie od razu Kraków zbudowali. możesz spacerować gdzie indziej, są inne również atrakcyjne miejsca.o może na grzybki sobie iść

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gosc #1826944 | 83.38.*.* 2 paź 2015 01:03

    Kazdy prawdziwy tj. rodowity makowiak wie o tej sciezce.Teraz to miejsce wyglada jakby przeszlo tamtedy tornado,nie zacheca do spacerow.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz